Trwa ładowanie...

Sprzedał kamienicę Banasiowi. Ale nie pamięta za ile

- Nie mam żadnych dokumentów z tej transakcji. Nie pamiętam, za ile sprzedaliśmy, ale na pewno było tanio - tak o kamienicy Mariana Banasia mówi jej poprzedni właściciel. To 75-letni były katecheta.

Share
Sprzedał kamienicę Banasiowi. Ale nie pamięta za ile
Źródło: East News, Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
d2g4cps

Do mężczyzny dotarł środowy "Fakt". Jak czytamy w dzienniku, w sprawie nieruchomości jest bardzo dużo niejasności.

Nie chodzi jednak o tę kamienicę, w której prowadzony był hotel na godziny, ale inną, położoną po sąsiedzku. Tę obecny szef NIK-u kupił w 2004 roku od rodzeństwa z Dolnego Śląska.

d2g4cps

Jak mówi 75-letni Henryk W., transakcji sprzed 15 lat zbyt dobrze nie pamięta. - Nie mam żadnych dokumentów z tej transakcji. Nie pamiętam za ile sprzedaliśmy, ale na pewno było tanio - mówi "Faktowi".

Obejrzyj: Podatek handlowy? Nie łudźmy się: będzie drożej

Banaś miał przyjechać do domu siostry Zbigniewa z notariuszem. - Wtedy coś podpisywaliśmy, ale gdzie to jest, to ja nie mam pojęcia - mówi były właściciel kamienicy przy ul. Krasickiego 26.

Tłumaczy, że kamienicę rodzina otrzymała pod koniec lat 50. w zamian za dom na obecnej Ukrainie. Sami jednak mieszkali w Legnicy, a krakowskiej nieruchomości pilnował administrator.

W 2004 roku postanowili pozbyć się kamienicy, ale nie wiadomo, jaka była cena transakcji. I jak mówi pan Zbigniew, nie interesuje go, co obecnie dzieje się z tą nieruchomością.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2g4cps

Podziel się opinią

Share
d2g4cps
d2g4cps