Trwa ładowanie...
d1z2glr

Sprzedaż IKEA w Polsce wzrosła o 12% r/r w r. fin. 2015, to 'bardzo udany rok'

Warszawa, 10.09.2015 (ISBnews) - Sprzedaż IKEA w Polsce wyniosła 2,65 mld zł w roku finansowym 2015 (1 września 2014 roku - 31 sierpnia 2015 roku), co oznaczało wzrost o 12% r/r, podała spółka. Liczba wizyt wzrosła w tym czasie o 1 mln do 24 mln.

Share
d1z2glr

"Możemy śmiało powiedzieć, że był to kolejny bardzo udany rok w Polsce. Zanotowaliśmy dwucyfrowy wzrost sprzedaży oraz otworzyliśmy nowy sklep w Bydgoszczy. Tym samym Polska nadal stanowi jeden z najszybciej rosnących rynków dla Grupy IKEA" - powiedziała prezes IKEA Retail w Polsce Evelyn Higler, cytowana w komunikacie.

Łącznie w sklepach IKEA w Polsce odnotowano 24 mln wizyt w ww. okresie, wobec 23 mln rok wcześniej. Największym zainteresowaniem klientów sieci cieszyły się meble do kuchni i sypialni, do najczęściej kupowanych należały także akcesoria z działów oświetlenie, tekstylia i gotowanie, podano również.

Globalna sprzedaż IKEA Retail wyniosła 31,9 mld euro, co stanowi wzrost o 11,2% w porównaniu do roku finansowego 2014. Najszybciej rosnącym rynkiem Grupy IKEA pozostają Chiny, za którymi uplasowała się Rosja. Rekordowym wzrostem mogą pochwalić się Niemcy. Bardzo dobrym wynikiem wykazała się również Ameryka Północna.
W sierpniu br. IKEA otworzyła w Bydgoszczy dziewiąty sklep firmy w Polsce i pierwszy na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. W nowym obiekcie pracę znalazło 268 osób.

d1z2glr

IKEA w Polsce posiada obecnie 9 sklepów. Ponadto, poprzez Inter IKEA Centre Group Poland, firma zbudowała i zarządza siedmioma parkami oraz centrami handlowymi. W Jarostach koło Piotrkowa Trybunalskiego zlokalizowane jest Regionalne Centrum Dystrybucyjne, które obsługuje sklepy IKEA w Polsce, Czechach, Słowacji, Rumunii, Bułgarii i na Węgrzech. W 13 lokalizacjach w Polsce znajdują się tartaki i fabryki mebli oraz komponentów meblowych IKEA Industry, w których pracuje ok. 10 tys. osób.

(ISBnews)

d1z2glr

Podziel się opinią

Share
d1z2glr
d1z2glr