Trwa ładowanie...
dibms6k

Sprzedaż pięciu hipermarketów Tesco wstrzymana. UOKiK ma wątpliwości

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zwrócił wniosek spółek Snowfinch 19 i Zodiac dotyczący przejęcia pięciu hipermarketów Tesco. Oznacza to, że opóźni się sprzedaż punktów zlokalizowanych w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Gdańsku i Lublinie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wydłuży się proces sprzedaży pięciu punktów Tesco
Wydłuży się proces sprzedaży pięciu punktów Tesco (flickr.com, Fot: Simon Haytack)
dibms6k

Jak podaje portal wiadomoscihandlowe.pl, Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zwrócił wniosek spółek Snowfinch 19 i Zodiac, które zgłosiły zamiar przejęcia pięciu hipermarketów Tesco.

Nie jest znany powód decyzji UOKiK-u. Wiadomo natomiast, że przedłuży się proces przejmowania punktów Tesco przez nowych inwestorów. Siedziby zlokalizowane w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Gdańsku i Lublinie nadal będą w posiadaniu brytyjskiej firmy.

Początkowo nie było pewne, czy proces sprzedaży nieruchomości jest równoznaczny z zakończeniem działalności w nich hipermarketów Tesco. Kilka dni temu jednak pojawiło się oficjalne potwierdzenie, że gigant handlowy się z nich wycofa, a przejmie je międzynarodowy inwestor.

dibms6k

Zobacz także: Kłopotliwe nowe przepisy ws. żywności. Pomysł na nowe oznaczenie terminu przydatności do spożycia

Od dwóch lat marka notuje straty na polskim rynku. W zeszłym roku Tesco odnotowało prawie 450 mln straty. Firma podjęła decyzję o restrukturyzacji, w ramach której sprzeda część swoich punktów, a pozostałe przebuduje i zmniejszy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dibms6k

Podziel się opinią

Share

dibms6k

dibms6k
dibms6k