ycipk-4jzp5v

Sprzedaż pięciu hipermarketów Tesco wstrzymana. UOKiK ma wątpliwości

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zwrócił wniosek spółek Snowfinch 19 i Zodiac dotyczący przejęcia pięciu hipermarketów Tesco. Oznacza to, że opóźni się sprzedaż punktów zlokalizowanych w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Gdańsku i Lublinie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wydłuży się proces sprzedaży pięciu punktów Tesco
Wydłuży się proces sprzedaży pięciu punktów Tesco (flickr.com, Fot: Simon Haytack)
ycipk-4jzp5v

Jak podaje portal wiadomoscihandlowe.pl, Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zwrócił wniosek spółek Snowfinch 19 i Zodiac, które zgłosiły zamiar przejęcia pięciu hipermarketów Tesco.

Nie jest znany powód decyzji UOKiK-u. Wiadomo natomiast, że przedłuży się proces przejmowania punktów Tesco przez nowych inwestorów. Siedziby zlokalizowane w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Gdańsku i Lublinie nadal będą w posiadaniu brytyjskiej firmy.

Początkowo nie było pewne, czy proces sprzedaży nieruchomości jest równoznaczny z zakończeniem działalności w nich hipermarketów Tesco. Kilka dni temu jednak pojawiło się oficjalne potwierdzenie, że gigant handlowy się z nich wycofa, a przejmie je międzynarodowy inwestor.

ycipk-4jzp5v

Zobacz także: Kłopotliwe nowe przepisy ws. żywności. Pomysł na nowe oznaczenie terminu przydatności do spożycia

Od dwóch lat marka notuje straty na polskim rynku. W zeszłym roku Tesco odnotowało prawie 450 mln straty. Firma podjęła decyzję o restrukturyzacji, w ramach której sprzeda część swoich punktów, a pozostałe przebuduje i zmniejszy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ycipk-4jzp5v
Polub WP Finanse
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-4jzp5v

ycipk-4jzp5v
ycipk-4jzp5v