Trwa ładowanie...
d2dw0tf

SRK gotowa do wznowienia rozmów w sprawie kopalni Brzeszcze

Warszawa, 02.10.2015 (ISBnews) - Spółka Restrukturyzacji Kopalń (SRK) zadeklarowała gotowość do wznowienia negocjacji w sprawie sprzedaży kopalni Brzeszcze, podała spółka. 

Share
d2dw0tf

"W nawiązaniu do dzisiejszego oświadczenia pana Jerzego Kurelli, prezesa zarządu Tauron Polska Energia S.A., zarząd Spółki Restrukturyzacji Kopalń S.A. także deklaruje wolę i gotowość do niezwłocznego wznowienia negocjacji na temat sprzedaży oznaczonej części zakładu górniczego w Brzeszczach" - czytamy w komunikacie.

SRK liczy na "wypracowanie warunków satysfakcjonujących wszystkie strony transakcji", podano także.

Jednocześnie wystosowano zaproszenie do strony społecznej do rozpoczęcia konstruktywnych negocjacji w kwestiach dotyczących spraw pracowniczych.

d2dw0tf

Termin wznowienia negocjacji ma zostać ustalony we wzajemnych konsultacjach.

Zarząd Taurona Polska Energia zadeklarował dziś wolę kontynuowania negocjacji w sprawie nabycia części kopalni Brzeszcze.

W środę SRK poinformowała, że negocjacje z firmą RSG, dotyczące sprzedaży części zakładu górniczego w Brzeszczach zostały bezterminowo zawieszone.

Wcześniej SRK zdecydowała o przedłużeniu negocjacji w sprawie sprzedaży kopalni Brzeszcze do środy, 30 września. Rozmowy prowadzone są już tylko z RSG - spółką celową, w której udziały mają objąć Tauron Polska Energia, Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego i Zespół Elektrowni Wodnych Niedzica. Zgodnie z podpisanym w ub. tygodniu porozumieniem, FTF Columbus - spółka z grupy kapitałowej Michała Sołowowa - może także przystąpić do RSG.

Na początku maja br. Kompania Węglowa (KW) podpisała umowę nieodpłatnego zbycia kopalni Brzeszcze do SRK. Jest to druga kopalnia przekazana przez KW do SRK, po kopalni Makoszowy.

(ISBnews)

d2dw0tf

Podziel się opinią

Share
d2dw0tf
d2dw0tf