Trwa ładowanie...
d1kehhr

SRK: Negocjacje z RSG ws. kopalni Brzeszcze zawieszone bezterminowo

Warszawa, 01.10.2015 (ISBnews) - Negocjacje pomiędzy Spółką Restrukturyzacji Kopalń (SRK) a firmą RSG, dotyczące sprzedaży części zakładu górniczego w Brzeszczach zostały bezterminowo zawieszone, podała SRK.

Share
d1kehhr

"W związku z nieuzgodnieniem treści przedwstępnej umowy warunkowej, pomiędzy Spółką Restrukturyzacji Kopalń S.A. a firmą RSG sp. z o.o., dotyczącej sprzedaży oznaczonej części zakładu górniczego w Brzeszczach, zarząd SRK S.A. informuje, że negocjacje w tej sprawie zostały bezterminowo zawieszone. Decyzja ma umożliwić przeprowadzenie dodatkowych analiz ekonomicznych i prawnych oraz dać czas na dodatkowe konsultacje. W razie wznowienia negocjacji, komisja przetargowa SRK wyda stosowny komunikat" - czytamy w komunikacie.

Wcześniej SRK zdecydowała o przedłużeniu negocjacji w sprawie sprzedaży kopalni Brzeszcze do środy, 30 września. Rozmowy prowadzone są już tylko z RSG - spółką celową, w której udziały mają objąć Tauron Polska Energia, Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego i Zespół Elektrowni Wodnych Niedzica. Zgodnie z podpisanym w ub. tygodniu porozumieniem, FTF Columbus - spółka z grupy kapitałowej Sołowowa - może także przystąpić do RSG.

Na początku maja br. Kompania Węglowa (KW) podpisała umowę nieodpłatnego zbycia kopalni Brzeszcze do SRK. Jest to druga kopalnia przekazana przez KW do SRK, po kopalni Makoszowy.

(ISBnews)

d1kehhr

Podziel się opinią

Share
d1kehhr
d1kehhr