Trwa ładowanie...

Stabilna sesja na rynku walutowym

Dzisiejsza sesja na rynku głównej pary walutowej przebiegała w spokojnych nastrojach. Na początku notowań kurs EUR/USD zszedł poniżej poziomu 1,3900, jednak ruch ten okazał się nietrwały i szybko notowania powróciły do przedziału konsolidacji 1,3900-1,4000.

Share
Stabilna sesja na rynku walutowym
Źródło: TMS Brokers
d2x187x

Dziś kalendarz makroekonomiczny był dosyć ubogi, a najważniejszą publikację dnia poznaliśmy już o godzinie 10.00. Indeks instytutu Ifo wyniósł 107,6 pkt i wypadł lepiej od prognoz, zakładających rezultat na poziomie 106,5 pkt. Publikacja ta nie wpłynęła jednak w istotny sposób na rynek.
Dziś rozpoczął się szczyt państw grupy G20, na którym to ma zostać poruszona m.in. kwestia popularnego w ostatnim czasie pojęcia „wojny walutowej”. Ministrowie finansów wraz z prezesami banków centralnych będą próbowali wypracować wspólne zasady polityki walutowej. Pojawiły się pierwsze pomysły m.in. wprowadzenia limitów w nadwyżkach i deficytach handlowych. Plany jednak takie wydają się obecnie trudne do zrealizowania, a pierwsze głosy sprzeciwu sugerują, że trudno będzie wypracować wspólne stanowisko. Z tego też względu oczekiwać należy, że po zakończeniu szczytu i braku konkretnych decyzji uwaga inwestorów ponownie skupi się na zbliżającym się posiedzeniu FOMC.

Stabilnie prezentowały się dziś również notowania złotego względem euro oraz dolara. Kurs krajowej waluty względem euro umocnił się dziś jedynie o ok. 1 grosz do poziomu 3,9650. Notowania EUR/PLN wciąż utrzymują się w kanale spadkowym, co wskazuje na dalszy potencjał złotego do umocnienia. W przyszłym tygodniu jednym z ważniejszych wydarzeń na krajowym rynku będzie decyzja RPP na temat stóp procentowych. Ostatnie dane na temat wyższej od prognoz inflacji zwiększyły szanse na podwyżkę kosztu pieniądza w Polsce.
Michał Fronc
DM TMS Brokers S.A.

d2x187x

Podziel się opinią

Share
d2x187x
d2x187x