Trwa ładowanie...
d1sk1a4

Starosta kolbuszowski odwołany i przywrócony po dwóch dniach. Zgarnie odprawę na kilkadziesiąt tysięcy

Józef Kardyś został odwołany z funkcji starosty kolbuszowskiego. Nie byłoby może w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że radni przywrócili go na stanowisko po dwóch dniach. Dzięki temu Kardyś ma dostać odprawę na kilkadziesiąt tysięcy, podaje lokalny tygodnik. Odprawę dostanie i starosta, który przez dwa dni zajmował to stanowisko.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Starosta po dwóch dniach wrócił na stanowisko. Opłaciło się
Starosta po dwóch dniach wrócił na stanowisko. Opłaciło się (Korso Kolbuszowskie, Fot: Korso Kolbuszowskie)
d1sk1a4

- Józef Kardyś ze względu na swój wiek i wypracowane lata, mógł przejść już na emeryturę. Aby jednak to się stało musiał chociaż na jeden dzień zrezygnować z pracy, aby nie mieć ciągłości zatrudnienia. Zrobił to 15 listopada, a dwa dni później znowu został wybrany na starostę - słyszymy od dziennikarzy tygodnika Korso Kolbuszowskie.

Dwudniowa przerwa w pracy ma się bardzo opłacić staroście. Według tygodnika, może teraz liczyć na odprawę emerytalną w wysokości sześciu pensji. Dziennikarze szacują, że będzie to kilkadziesiąt tysięcy zł.

W rozmowie z dziennikarzami tygodnika Kardyś miał powiedzieć, że "wszystko przebiega zgodnie z prawem, a odprawę kiedyś i tak musiałby dostać".

d1sk1a4

Ponad 9000 zł. To najwyższa emerytura, jaką ZUS przyznał w ostatnich latach. Zobacz wideo:

Dodatkowo, niewykluczone, że nowy-stary starosta będzie pobierał teraz i pensję, i świadczenie emerytalne. Zdaniem dziennikarzy tygodnika, nie wystąpił jednak jeszcze do ZUS w sprawie emerytury.

A co ze starostą, który przez dwa dni zastępować Kardysia? I on nie powinien narzekać, mimo że stracił pracę wyjątkowo szybko. - Ryszard Sukiennik z Trzęsówki ma również dostać odprawę - to trzykrotność ustalonej dla niego pensji, łącznie ponad 15 tys. zł brutto - informuje Korso Kolbuszowskie.

- Nie wszyscy radni podnosząc rękę za rezygnacją Józefa Kardysia, wiedzieli ile taki zabieg będzie kosztował. Szczególnym zaskoczeniem była dla nich odprawa, którą ma dostać nowy starosta - czytamy również w tygodniku.

Czytaj też: "Mama+ to nie bubel". Minister Rafalska broni projektu emerytur dla mam

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1sk1a4

Podziel się opinią

Share
d1sk1a4
d1sk1a4