Trwa ładowanie...
d13iw9p

Stawka potrąceń z kont w Bank of Cyprus wzrosła do 47,5 proc.

29.07. Nikozja (PAP/DPA) - W ramach finansowej sanacji największego cypryjskiego banku komercyjnego Bank of Cyprus jego klienci utracą 47,5 proc. sum na swych kontach ponad kwotę...

d13iw9p
d13iw9p

29.07. Nikozja (PAP/DPA) - W ramach finansowej sanacji największego cypryjskiego banku komercyjnego Bank of Cyprus jego klienci utracą 47,5 proc. sum na swych kontach ponad kwotę 100 tys. euro - poinformował w poniedziałek zastępca rzecznika rządu Cypru.

Jak głosi jego cytowana przez cypryjskie media wypowiedź, rozwiązanie takie uzgodniono w trakcie negocjacji banku centralnego i ministerstwa finansów Cypru z międzynarodowymi kredytodawcami. Program ratowania cypryjskiego systemu bankowego, który w marcu bieżącego roku stanął na krawędzi bankructwa, opiera się o pożyczki od tak zwanej trojki - czyli Unii Europejskiej, Europejskiego Banku Centralnego i Międzynarodowego Funduszu Walutowego.

Na mocy wcześniejszych ustaleń z trojką właścicielom wkładów w Bank of Cyprus potrącono już po 37,5 proc. sum ponad kwotę 100 tys. euro. Jak zaznaczył zastępca rzecznika rządu, władze państwowe były przeciwne podwyższeniu tej stawki aż o 10 punktów procentowych.(PAP)

dmi/ kar/ jtt/

d13iw9p
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d13iw9p