Trwa ładowanie...

Stocznia Gdańsk znowu tonie

Ratunkiem ma być podniesienie kapitału przez ukraiński Donbas i Agencję Rozwoju Przemysłu oraz sprzedaż gruntów i udziałów w cennych spółkach - informuje "Puls Biznesu".

Share
Stocznia Gdańsk znowu tonie
Źródło: AFP, fot: Wojtek Jakubowski
d13t80u

Agencji Rozwoju Przemysłu (ARP) nie udało się uratować stoczni w Gdyni i Szczecinie. Przetrwała jedynie Stocznia Gdańsk, którą oprócz ARP wsparli inwestorzy, czyli menedżerowie związani z ukraińskim Związkiem Przemysłowym Donbasu. Okazuje się, że legendarna stocznia znów potrzebuje pomocy.

- Z ARP do stoczni już popłynęło 215 mln zł i Komisja Europejska (KE) bada, czy była to pomoc udzielona zgodnie z prawem. Jednak sytuacja stoczni jest znów tak trudna, że dziś spotkałem się z przedstawicielami ukraińskiego inwestora i rozmawialiśmy o dalszej restrukturyzacji stoczni - mówił Rafał Baniak, wiceminister skarbu podczas obrad Sejmowej Komisji Skarbu.

Rozmowy toczyły się m.in. o proporcjonalnym podniesieniu kapitału spółki przez ukraińskiego partnera oraz ARP. Jednak to nie jedyne pomysły na ratowanie kolebki Solidarności. - W grę wchodzi także sprzedaż gruntów oraz wprowadzenie inwestora do spółek zależnych czy też powołanie przez stocznię nowego podmiotu z nowym inwestorem - mówi Roman Gałęzewski, członek rady nadzorczej stoczni, reprezentujący pracowników.

d13t80u

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d13t80u
d13t80u