Trwa ładowanie...
d1w71ci
12-10-2016 13:55

Stolica/ Centrum Obsługi Inwestycji ma ułatwiać współpracę Polski i ZEA

W Warszawie otwarto w środę Centrum Obsługi Inwestycji, które ma ułatwiać współpracę między inwestorami z Polski i Zjednoczonych Emiratów Arabskich (ZEA).

d1w71ci
d1w71ci

"Centrum Obsługi Inwestycji w Polsce ma na celu przyciągnięcie inwestycji emirackich do Polski oraz zachęcenie polskich inwestorów do inwestowania w ZEA, a ponadto, wsparcie współpracy gospodarczej i turystycznej pomiędzy ZEA a Polską" - mówił podczas konferencji prasowej ambasador ZEA w Polsce Yousif Eisa Bin Hassan Al Sabri.

Zadaniem Centrum Obsługi Inwestycji ma być finansowanie inwestycji oraz wyszukiwanie dla inwestorów projektów o wysokim potencjale biznesowym. Za powodzenie przedsięwzięć podejmowanych przez COI będzie odpowiadał zespół ekspertów, na co dzień współpracujących z instytucjami biznesowymi i naukowymi w wielu krajach Europy i świata.

Prezes Emirates and Europe Business Development Cluster oraz przewodniczący Rady Ekspertów COI prof. Krzysztof Opolski powiedział PAP, że COI ma być "doradczym, consultingowym oraz biznesowym przedsięwzięciem". Jak tłumaczył, COI jest częścią większego projektu, który ma wspierać współpracę Polski i ZEA, a nawet częścią Europy.

Adresatem COI są inwestorzy z Polski oraz ZEA, którzy szukają możliwości wejścia na rynek. "Potrzebna jest im bardzo często informacja, potrzebne jest im stworzenie pewnego rodzaju biznesplanu tego przedsięwzięcia, stworzenie pewnej informacji dotyczącej różnic kulturowych. Sam pomysł nie wystarczy, ten pomysł musi być obudowany informacją, musi być obudowany wskaźnikami finansowymi i to Centrum ma służyć taką pomocą, ma być takim elementem wprowadzającym na rynek już bardziej konkretnie" - podkreślił Opolski.

d1w71ci

Podczas konferencji Opolski przedstawił także dziesięć najważniejszych powodów, dla których Polska jest miejscem atrakcyjnym inwestycyjnie. Wymienił m.in. stały wzrost gospodarczy, bezpieczny i stabilny sektor finansowy, relatywnie młodą i dobrze wykształconą siłę roboczą oraz, zdaniem Opolskiego jeden z najistotniejszych powodów, umiejętne przyswojenie reguł funkcjonujących w Europie.

Najważniejszym obszarem działalności Centrum Obsługi Inwestycji jest rozwijanie współpracy inwestycyjnej, handlowej i technologicznej między Polską a Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi w zakresie: importu-exportu towarów i usług, wymiary turystycznej, ochrony zdrowia oraz organizacji misji gospodarczych m.in. na Gitex Technology Week i wymiany naukowej między państwami. COI prowadzi działalność w ponad 20 krajach, m.in. w Chorwacji, Hiszpanii, Belgii, na Ukrainie, Rumunii, Bułgarii, USA, Katarze, Indiach oraz Chinach.

d1w71ci
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1w71ci