Trwa ładowanie...
protesty
11-10-2010 13:15

Strajk bardzo utrudni połączenia lotnicze z Paryżem

Z powodu strajku generalnego przeciwko reformie emerytalnej bardzo mocno zakłócone będą we wtorek połączenia lotnicze ze stolicą Francji. Według prognoz, na głównych paryskich lotniskach odwołanych zostanie od 30 do 50% lotów.

Share
Strajk bardzo utrudni połączenia lotnicze z ParyżemŹródło: Air Bus/H.Gousse
dzes758

Naczelna Dyrekcja Lotnictwa Cywilnego (DGAC) poleciła liniom lotniczym, by anulowały we wtorek połowę połączeń z paryskiego lotniska Orly i 30% z największego stołecznego terminalu Roissy-Charles de Gaulle. Także o 30% mniej lotów będzie obsługiwało podparyskie lotnisko w Beauvais, skąd odlatują samoloty tanich przewoźników do Polski.

DGAC zachęca wszystkich pasażerów do kontaktu z liniami lotniczymi przed udaniem się na lotnisko. Francuskie linie lotnicze Air France ogłosiły, że utrzymają wszystkie połączenia na długich trasach, ale odwołają część lotów na krótkich i średnich dystansach.

Strajk personelu lotniczego powinien potrwać dobę. Związkowcy nie zapowiedzieli na razie jego przedłużenia.

dzes758

Wtorek będzie we Francji kolejnym dniem akcji związków zawodowych przeciw rządowej reformie emerytur podnoszącej wiek emerytalny z 60 do 62 lat. Związkowcy ogłosili, że rozpoczną tego dnia bezterminowy strajk m.in. w transporcie kolejowym i miejskim, sektorze energetycznym, szkołach podstawowych i średnich.

Na 12 i 16 października zapowiedziano też kolejne w tym miesiącu manifestacje w całym kraju przeciw zmianom w systemie emerytalnym.

dzes758
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dzes758