Trwa ładowanie...
d3mkb22
30-09-2016 09:44

Strategia Enei zakłada transformację w innowacyjną, multiusługową firmę

Warszawa, 30.09.2016 (ISBnews) - Strategia rozwoju grupy kapitałowej Enea w perspektywie do 2030 r. zakłada innowacyjność firmy we wszystkich obszarach działalności, koncentrację na kliencie i poprawę wskaźników opisujących niezawodność i efektywność sieci, podała spółka. Wszystkie działania mają być nakierowane na transformację Enei z dostawcy energii elektrycznej w multiusługowe przedsiębiorstwo.

d3mkb22
d3mkb22

"Grupa deklaruje w strategii istotny wzrost innowacyjności swoich działań oraz koncentrację na kliencie. Z łącznej liczby 60 opisanych w dokumencie inicjatyw strategicznych, aż 31 ma charakter innowacyjny i dotyczy rozwoju nowych linii biznesowych. Dzięki nim Grupa planuje zdywersyfikować strukturę przychodów w przyszłości, w tym poprzez oferowanie pakietowych produktów zawierających wartość dodaną dla klientów. Enea Innovation stanie się jednym z istotnych centrów wdrażania w Grupie innowacyjnych rozwiązań wynikających ze strategii" - czytamy w komunikacie.

Enea będzie aktywna w takich segmentach jak: rozwój mikro- i makroklastrów energetycznych, elektromobilności, instalacji prosumenckich czy rozwiązań z zakresu Internetu Rzeczy, takich jak inteligentny dom czy inteligenta firma. W przyszłości Grupa będzie również zarabiać na profesjonalnym świadczeniu szeroko pojętych usług, w tym operatorstwie infrastruktury energetycznej zakładów przemysłowych, lokalnych obszarów bilansowania, a nawet kopalń, zadeklarowano.

W obszarze wydobycia Enea planuje również utrzymanie roli lidera efektywności m.in. poprzez program "Kopalnia inteligentnych rozwiązań" mającego na celu wdrożenie innowacji technologicznych oraz IT prowadzących do dalszego wzrostu efektywności wydobycia i automatyzacji pracy pod ziemią. Enea zamierza również wykorzystać najlepsze praktyki w zarządzaniu kopalnią do rozwoju nowej linii biznesowej - usług operatorskich zakładów wydobywczych w całym regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

Enea chce także maksymalizować niezawodność sieci poprawiając wskaźnik SAIDI do poziomu 144 min. oraz wskaźnik SAIFI do poziomu 1,69 w perspektywie 2025 r., w tym poprzez zastosowanie nowoczesnych narzędzi IT pozwalających na szybkie wykrywanie awarii sieci i separowanie uszkodzonych odcinków (FDIR) oraz modernizację linii napowietrznych. Ponadto Enea będzie dążyć do osiągnięcia wskaźnika strat sieciowych w 2025 r. na poziomie 5,9%.

d3mkb22

"Enea będzie również inwestować w inteligentną sieć dystrybucyjną inicjując transformację z dostawcy energii elektrycznej w kierunku multiusługowego przedsiębiorstwa" - podsumowano.

W obrębie grupy kapitałowej Enea funkcjonują trzy wiodące podmioty, tj. Enea (obrót energią elektryczną), Enea Operator (dystrybucja energii elektrycznej) oraz Enea Wytwarzanie (wytwarzanie energii elektrycznej). Spółka jest notowana na GPW od 2008 r.

(ISBnews)

d3mkb22
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3mkb22