Trwa ładowanie...
d3sdzbt

Strategia PGE: Inwestycje Grupy wyniosą ok. 34 mld zł w latach 2016-2020

Warszawa, 06.09.2016 (ISBnews) - Polska Grupa Energetyczna (PGE) zakłada poniesienie nakładów inwestycyjnych na poziomie ok. 34 mld zł w latach 2016-2020, nie uwzględniając w tej kwocie aktywowanych kosztów usuwania nadkładu, podało PGE w zaktualizowanej strategii.

Share
d3sdzbt

"W latach 2016-2020 Grupa zakłada poniesienie nakładów inwestycyjnych na poziomie około 34 mld zł, nie uwzględniając w tej kwocie aktywowanych kosztów usuwania nadkładu" - czytamy w dokumencie.

PGE podała, że w toku realizowanego programu inwestycyjnego, zakładającego wykorzystanie pełnego potencjału podstawowej działalności firmy i budowy nowoczesnej energetyki konwencjonalnej, Grupa dopuszcza możliwość udziału partnerów przy flagowych inwestycjach w Opolu i Turowie.

"Równocześnie PGE analizuje kolejne inwestycje w energetykę konwencjonalną, np. w Dolnej Odrze, w oparciu o nowy model rynku" - czytamy dalej.

d3sdzbt

Spółka będzie dokonywać w optymalnym zakresie modernizacji elektrowni i elektrociepłowni, aby odpowiadały nowym normom emisji przemysłowych BAT, jak również bierze pod uwagę potencjał do wzrostu udziału technologii współspalania biomasy w portfelu wytwórczym PGE w oparciu o nowy system wsparcia OZE.

"W obszarze dystrybucji realizowane inwestycje mają skutkować obniżeniem wskaźników do 2020 roku względem roku 2015: SAIDI i SAIFI o 56%, a średniego czasu przyłączenia odbiorcy o 40%" - czytamy także.

Po 2020 roku PGE będzie realizowała nowy program inwestycyjny, uzależniony od wybranych opcji strategicznych (rozwój nowoczesnej energetyki węglowej, morskich farm wiatrowych czy elektrowni jądrowej). Grupa podała, że wybór determinowany będzie otoczeniem zewnętrznym: m.in. polityką klimatyczno-energetyczną Unii Europejskiej, potrzebami systemu elektroenergetycznego czy modelem rynku.

Grupa kapitałowa PGE jest liderem sektora z ok. 40-proc. udziałem w rynku wytwarzania konwencjonalnego, 30-proc. w sprzedaży dla klientów końcowych (5,2 mln odbiorców indywidualnych i biznesowych) oraz ok. 12-proc. w OZE. Spółka jest notowana na GPW od 2009 r.

(ISBnews)

d3sdzbt

Podziel się opinią

Share
d3sdzbt
d3sdzbt