Trwa ładowanie...
finanse
10-12-2008 13:27

Światowe giełdy najgorszy okres mają już za sobą

Na giełdy nieśmiało powraca optymizm. Zdaniem analityków najbliższe miesiące mogą okazać się bardzo dobrym okresem dla łowców okazji. Twierdzą oni, że najgorsze już za nami - pisze "Polska. The Times".

Światowe giełdy najgorszy okres mają już za sobąŹródło: PAP
dthlgiw
dthlgiw

To dobra wiadomość nie tylko dla inwestorów giełdowych, ale także dla osób, które wytrzymały i pomimo załamania cen akcji nie wycofały kapitału z funduszy inwestycyjnych.

Jednak bardziej ostrożni inwestorzy, którzy szukają sposobu na ulokowanie pieniędzy, na razie powinni jeszcze trzymać się z daleka od giełdy i funduszy akcji. Spokojnie mogą za to myśleć o lokowaniu oszczędności w funduszach obligacji, które będą zyskiwać razem z kolejnymi obniżkami stóp procentowych w naszym kraju.

_ Rynkiem rządzą nadzieje. Przede wszystkim związane z tym, że plany pomocowe i nowa amerykańska administracja prezydenta Baracka Obamy uporają się z kryzysem _ - tłumaczy Piotr Kuczyński, główny analityk firmy Xelion.

Podobnego zdania jest Marek Rogalski, główny analityk domu maklerskiego First International Traders.
_ Pierwsza połowa przyszłego roku pokaże, jak głęboki tak naprawdę jest kryzys i jakie spowolnienie nas czeka. Najgorsze, co może się w tym czasie stać, to bankructwa dużych firm, które znów mogą popsuć nastroje inwestorów _ - uważa Marek Rogalski.

Więcej na ten temat w "Polska. The Times".

dthlgiw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dthlgiw