Trwa ładowanie...
d3vh7f5
d3vh7f5
gpw

Święta wciąż udzielają się WIGowi

Pierwsze notowania po 5 dniowej świątecznej przerwie pod względem aktywności inwestorów wpisały się w obraz kilku ostatnich sesji.
Share
d3vh7f5

Pomimo wzrostu indeksu WIG o 1,19% oraz WIG20 o 1,57% mizerne obroty nie dały sygnału do optymizmu. Wartość transakcji najszerszego indeksu giełdowego wyniosła 448,3 mln zł, zaś obroty na 20 największych spółkach 321,8 mln zł. Podczas poniedziałkowych notowań nie przekazano istotnych danych makroekonomicznych, które mogłyby wpłynąć na przebieg sesji. Istotne informacje zostaną opublikowane we wtorek, między innymi amerykańskie indeksy Chicago PMI oraz zaufania amerykańskich konsumentów, zaś 2 stycznia wskaźniki opisujące stan sektora przemysłowego w Europie oraz USA. Reakcja inwestorów na przekazane informacje przy wysokiej wartości obrotów może zasugerować kierunek podążania WIG w 2 pierwszych tygodniach nowego roku.

 WIG
Źródło: WIG

Niewiele można powiedzieć o znaczeniu zmian zachodzących na ostatnich sesjach. Obroty rzędu 0,6 mld mówią o wciąż świątecznym nastawianiu inwestorów, z których stanowcza większość pozostaje poza rynkiem. Niemniej jednak ostatnie ruchy zaowocowały powstaniem lokalnego minimum na 26 702 pkt. i wczorajszym odbiciem WIGu do oporu w postaci poprzedniego dołka 27 254 pkt. W żaden sposób nie gwarantuje to stałej poprawy notowań, zwłaszcza kiedy skuteczny opór stanowi blisko położona SK50. Trochę odmienną sytuację można zaobserwować na oscylatorach, z których STS wczoraj wygenerował wstępny sygnał kupna a CCI i %R posiadają wciąż niskie wartości informując o możliwym odbiciu. Wartość ADX spadła poniżej 20 pkt. przygotowując się do wyznaczenia nowego trendu, lecz o możliwościach przyszłego ruchu należy zaczekać do następnego tygodnia kiedy to inwestorzy mogą powrócić na parkiet.

d3vh7f5

Podziel się opinią

Share
d3vh7f5
d3vh7f5