Trwa ładowanie...

Świetne wieści dla kierowców. Tego dnia parkowanie będzie darmowe

Warszawa przygotowała nie lada prezent dla wszystkich kierowców. Z okazji zbliżających się świąt, miasto zdecydowało, że w Wigilię parkowanie w strefie płatnego parkowania niestrzeżonego będzie bezpłatne. Na tych, którzy mimo wszystko kupią bilety, czeka nagroda.

W wigilię parkowanie w strefie płatnego parkowania będzie bezpłatneW wigilię parkowanie w strefie płatnego parkowania będzie bezpłatneŹródło: money.pl, fot: Rafał Parczewski
dymtfr1
dymtfr1

Jak informuje Polska Agencja Prasowa (PAP), w piątek 24 grudnia parkowanie w strefie płatnego parkowania niestrzeżonego w Warszawie będzie darmowe. To świetna wiadomość dla kierowców, którzy planują odwiedzić z okazji świąt swoje rodziny w Warszawie.

Czas na wprowadzenie ograniczeń wobec osób niezaszczepionych

W związku z tym, że SPPN obowiązuje od poniedziałku do piątku, a pozostałe dni świąteczne wypadają w weekend, to kierowcy za darmo będą mogli pozostawić swoje samochody na miejscach parkingowych aż do poniedziałku do 8.00.

"Prezent" dla pobierających bilet

Osoby, które mimo informacji o bezpłatnym parkowaniu opłacą parking i pobiorą bilet otrzymają go z datą obowiązywania od poniedziałku od 8.00.

dymtfr1

Pierwsza godzina parkowania w stolicy kosztuje 3,90 zł druga godzina – 4,60 zł, trzecia godzina – 5,50 zł, a czwarta i kolejne godziny – po 3,90 zł. Opłata minimalna za postój wynosi 0,50 zł, co jest równoważne 10 minutom postoju. Nie ma możliwości opłacenia krótszego czasu postoju — dodaje PAP.

Zgodnie z uchwałą warszawskiej Rady Miasta opłata za postój w SPPN pobierana jest w dni robocze od poniedziałku do piątku, z wyłączeniem dni: 2 maja, 24 i 31 grudnia, w godzinach 8-20.

Kierowca, który nie zapłaci za parkowanie w SPPN, musi się liczyć z karą. Wynosi ona 250 zł. Jeżeli jednak zapłaci się ją w ciągu 7 dni od wystawienia albo otrzymania wezwania do zapłaty, jej wysokość to 170 zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dymtfr1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dymtfr1