Trwa ładowanie...
d4jaxt9
d4jaxt9

Świętokrzyskie/ Dobiega końca budowa Staszowskiego Obszaru Gospodarczego

Trwają ostatnie prace przy budowie pierwszej strefy "A" Staszowskiego Obszaru Gospodarczego. Do dyspozycji potencjalnych inwestorów trafi na początek 11 hektarów uzbrojonych terenów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d4jaxt9

"Kończymy realizację pierwszego etapu. To 11 hektarów terenów dla ewentualnych przedsiębiorców, którzy chcieliby na naszym terenie prowadzić działalność" - powiedział w środę PAP burmistrz Staszowa Leszek Kopeć. Do ich dyspozycji przewidziano 16 działek od 34 arów do 1,1 ha powierzchni. "W zależności od potrzeb możemy je dowolnie modyfikować i przesuwać ich granice" - zaznaczył.

Strefa "A" Staszowskiego Obszaru Gospodarczego ma pełną infrastrukturę drogową, a także m.in. przyłącza energetyczne, kanalizację sanitarną i deszczową, gazociągi oraz korytarze teletechniczne umożliwiające poprowadzenie światłowodów.

Miejscy radni podjęli już uchwałę na mocy której podjęto starania ws. przyłączenia tych terenów do Specjalnej Strefy Ekonomicznej "Starachowice" SA. "Mamy już wstępną akceptację ministerstwa. W najbliższym czasie do Warszawy przekażemy niezbędne dokumenty na podstawie których może być wydana taka decyzja" - zaznaczył Kopeć.

d4jaxt9

Budowa strefy "A" Staszowskiego Obszaru Gospodarczego kosztowała około 6 mln zł z czego ponad połowa to fundusze unijne z Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Jak zapewnił burmistrz podobne działania będą prowadzone także w nowej perspektywie unijnej. "Planujemy rozbudowę tego obszaru o strefy "B" i "C" o łącznej powierzchni 35 ha. () Czekamy na informacje, kiedy będziemy mogli składać wnioski na drugą część inwestycji" - powiedział PAP Kopeć.

Władze miasta zakładają także stworzenie w przyszłości parku technologiczno-przemysłowego oraz inkubatora przedsiębiorczości.

Atutem tych terenów jest m.in. droga wojewódzka 757 umożliwiająca komunikację z siecią dróg krajowych oraz tzw. "szerokie tory" wraz z bocznicą w strukturze kolejowej Linii Hutniczo-Siarkowej (LHS) prowadzącej ze Sławkowa (Śląskie) do przejścia granicznego z Ukrainą w Hrubieszowie (Lubelskie).

Położony w południowo-wschodniej części województwa świętokrzyskiego Staszów jest dziewiątym pod względem liczby mieszkańców miastem regionu (ok. 15 tys.). Według opublikowanych w środę danych Głównego Urzędu Statystycznego (GUS) stopa bezrobocia w maju br. w powiecie staszowskim wyniosła 10,7 proc. i była niższa niż w całym województwie świętokrzyskim o 2,8 pkt. proc. (13,5 proc.).

d4jaxt9

Podziel się opinią

Share
d4jaxt9
d4jaxt9