Trwa ładowanie...
d4asdhl

Sygnity chce zmienić statut, tak żeby rok obrotowy spółki kończył się 30 września

30.09. Warszawa (PAP) - NWZA Sygnity zwołane na 28 października podejmie uchwałę w sprawie zmiany w statucie, która polega na przesunięciu daty zakończenia roku obrotowego spółki...

Share
d4asdhl

30.09. Warszawa (PAP) - NWZA Sygnity zwołane na 28 października podejmie uchwałę w sprawie zmiany w statucie, która polega na przesunięciu daty zakończenia roku obrotowego spółki na 30 września z 31 grudnia obecnie. Walne podejmie też uchwałę w sprawie połączenia z Winuelem - wynika z projektów uchwał.

"Proponowana zmiana statutu w zakresie zmiany roku obrotowego wynika z sezonowości, jaka występuje w branży IT. Czwarty kwartał roku kalendarzowego jest okresem, w którym realizowana jest znacząca część przychodów i zysków spółki i grupy kapitałowej. Zmiana roku obrotowego w Sygnity oraz w innych spółkach zależnych grupy z kończącego się 31 grudnia na kończący się 30 września ułatwi procesy planowania i budżetowania i przyczyni się do lepszego wykorzystania zasobów w procesach biznesowych realizowanych przez grupę kapitałową Sygnity" - napisano w uzasadnieniu do uchwały o zmianach w statucie.

Rzecznik Sygnity, Michał Michalski, poinformował, że jeśli akcjonariusze zgodzą się na zmianę, intencją spółki jest jej wprowadzenie począwszy od 1 października 2012 r. Wiązałoby się to z wydłużeniem o 9 miesięcy roku obrachunkowego, który rozpocznie się 1 stycznia 2011 r. (trwałby do 30 IX 2012 r.).

Walne zdecyduje też o połączeniu ze spółką zależną Winuel. Nastąpi ono przez przeniesienie całego majątku Winuela na Sygnity. Ponieważ Sygnity jest jedynym akcjonariuszem Winuela, połączenie nastąpi bez podwyższania kapitału zakładowego Sygnity.(PAP)

gsu/ jtt/

d4asdhl

Podziel się opinią

Share
d4asdhl
d4asdhl