Trwa ładowanie...
d14i4nh

Sygnity, Comarch i Asseco chcą budować system zarządzania rynkiem energii dla PSE (popr.)

...

Share
d14i4nh

PSE uzupełniły listę wykonawców, którzy złożyli wnioski o dopuszczenie do postępowania o ABB sp. z o.o. #

16.04. Warszawa (PAP) - Wnioski o dopuszczenie do postępowania na dostawę i wdrożenie Informatycznego Systemu Zarządzania Rynkiem Bilansującym Energii Elektrycznej w Polsce złożyło pięciu wykonawców: SygnitySygnity (Zobacz notowania spółki »), ComarchComarch (Zobacz notowania spółki »), konsorcjum Alstom Grid i Asseco PolandAsseco Poland (Zobacz notowania spółki »), Siemens oraz ABB sp. z o.o. - poinformowała PAP rzeczniczka PSE Beata Jarosz.

Przedmiotem zamówienia jest dostawa i wdrożenie Informatycznego Systemu Zarządzania Rynkiem Bilansującym Energii Elektrycznej (MMS - Market Management System) w Polsce realizującego zadania zarządzania pracą systemu elektroenergetycznego w Polsce z uwzględnieniem pełnego modelu sieci elektroenergetycznej.

Zamówienie obejmuje: zaprojektowanie oraz implementację systemu MMS, a następnie jego integrację, testowanie oraz uruchomienie i stabilizację pracy w środowisku narzędzi informatycznych zamawiającego, wspomagających realizację jego zadań jako operatora systemu przesyłowego elektroenergetycznego w Polsce.

Czas trwania zamówienia został ustalony na 40 miesięcy. Zamówienie jest realizowane według procedury negocjacyjnej, a kryterium oceny ofert będzie cena.

Zamówienie, może być jednym z największych tegorocznych projektów w branży IT, na co wskazuje wartość wadium ustalona na 0,86 mln zł.(PAP)

gsu/ ana/

d14i4nh

Podziel się opinią

Share
d14i4nh
d14i4nh