Trwa ładowanie...
d3tasrz

Sygnity miało 24,73 mln zł straty netto w I poł. 2008 r.

1.10.Warszawa(PAP) - Sygnity uzyskało w pierwszej połowie 2008 r. 24,73 mln zł straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w porównaniu do 17,98 mln zł straty...

d3tasrz
d3tasrz

1.10.Warszawa(PAP) - Sygnity uzyskało w pierwszej połowie 2008 r. 24,73 mln zł straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w porównaniu do 17,98 mln zł straty raportowanej po dwóch kwartałach.

Wyniki różnią się, gdyż spółka oprócz zapowiadanej korekty będącej konsekwencją odstąpienia od umowy sprzedaży Geomaru i KPG, utworzyła 1,9 mln zł rezerwy na potencjalne zobowiązania wobec Urzędu Skarbowego - poinformowało Sygnity w raporcie półrocznym.

Strata operacyjna po półroczu wyniosła 26,72 mln zł, podczas gdy po dwóch kwartałach wynosiła 17,8 mln zł. Przychody w raporcie półrocznym wyniosły 481 mln zł w stosunku do 506,7 mln zł.

Wyniki po półroczu różnią się od tych po drugim kwartale, gdyż Sygnity zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami skorygowało wynik na skutek wyeliminowania zysków na transakcjach sprzedaży udziałów i akcji spółek Geomar i KPG.

d3tasrz

Nastąpiło to w wyniku odstąpienia spółki od umów zawartych z firmą Terra Technologies na sprzedaży udziałów w KPG i akcji Geomar. Korekta na wyniku operacyjnym wyniosła 6,5 mln zł, a na wyniku netto 5,3 mln zł.

Ponadto 26 września Sygnity otrzymało decyzję Urzędu Skarbowego dotyczącą ustalenia dodatkowego zobowiązania podatkowego za 2003 rok. Urząd w wyniku kontroli zakwestionował część kosztów uzyskania przychodów wykazanych przez spółkę, a wartość wszelkich potencjalnych zobowiązań w stosunku do Urzędu Skarbowego została oszacowana na 1,9 mln zł. W związku z tym spółka zawiązała rezerwę w wysokości 1,9 mln zł, co obciąża jej wynik za pierwsze półrocze.

Sygnity podało w raporcie , że po rozpoznaniu aspektów merytorycznych i prawnych wiążących się z decyzją Urzędu Skarbowego, uruchomi procedurę odwoławczą, do dnia 10 października 2008.

Spółka podała w raporcie półrocznym także, że współpracuje obecnie z trzema bankami: Pekao, BRE Bankiem oraz Raiffeisen Bankiem Polska, z którymi ma podpisane umowy kredytowe gwarantujące finansowanie do 15 października 2008.

"Aktualnie spółka jest na etapie zaawansowanych negocjacji dotyczących warunków porozumienia z bankami zapewniającego finansowanie dostosowane do potrzeb kredytowych Sygnity w terminie do końca pierwszego kwartału 2009 roku" - napisano w raporcie. (PAP)

gsu/ asa/

d3tasrz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3tasrz