Trwa ładowanie...
d2yf3oj

Sygnity w ciągu kilku miesięcy skończy prace nad nową wersją planu rozwoju

12.05. Warszawa (PAP) - Sygnity w ciągu kilku miesięcy skończy prace nad nową wersją planu rozwoju, który ma zdefiniować nowe obszary biznesu i nakreślić kierunki zmian mające...

Share
d2yf3oj

12.05. Warszawa (PAP) - Sygnity w ciągu kilku miesięcy skończy prace nad nową wersją planu rozwoju, który ma zdefiniować nowe obszary biznesu i nakreślić kierunki zmian mające sprawić, że Sygnity stanie się dostawcą wysokomarżowych produktów i usług. Spółka prognozuje wzrost polskiego rynku IT w 2011 r. na 7,86 proc., a w 2012 r. 8,14 proc. Informatyczna firma negocjuje z globalnym partnerem umowę mającą na celu rozszerzenie oferty produktowej pionu integracji infrastruktury.

"Plan rozwoju z czerwca ubiegłego roku jest obecnie uaktualniany i za około trzy-cztery miesiące powinniśmy przedstawić nowy plan rozwoju. Będzie on szedł w kierunku zrobienia z Sygnity firmy sprzedającej oprogramowanie i oferującej wysokomarżowe usługi" - powiedział prezes Sygnity Norbert Biedrzycki na czwartkowym spotkaniu z dziennikarzami.

"Myślimy o różnych ścieżkach rozwoju Sygnity i w planie znajdą się nowe sektory biznesu, w których chcielibyśmy zaistnieć oraz sposoby realizacji planowanych celów" - dodał.

Poinformował też, że obecnie zarząd spółki nie rozważa emisji akcji w celu realizacji planowanej strategii rozwoju.

d2yf3oj

Zarząd Sygnity przedstawił na konferencji własne prognozy dla polskiego rynku IT na najbliższe lata. Zgodnie z tymi szacunkami rynek IT w 2011 r. ma wzrosnąć o 7,86 proc., w 2012 r. o 8,14 proc., rok później o 9,01 proc., a w 2014 r. o 9,44 proc.

Rynek sprzętu IT według prognoz Sygnity urośnie w 2011 r. o 12,81 proc., w 2012 r. o 6,2 proc., w 2013 r. o 5,84 proc., a w 2014 r. o 6,8 proc. Rynek oprogramowania ma wzrosnąć odpowiednio o 3,58 proc., 8,62 proc., 9,66 proc. i 10,83 proc., a rynek usług IT odpowiednio o 4,02 proc., 10,19 proc., 12,2 proc. i 11,51 proc.

Przedstawiciele IT poinformowali, że w ostatnim czasie widzą znaczący wzrost zainteresowania sektora bankowo-finansowego na usługi IT, w szczególności wymianę głównych systemów. Liczą, że prowadzone obecnie rozmowy przełożą się w przyszłości na wdrożenia w dużych i średnich bankach.

Biedrzycki poinformował, że w związku z planem dynamicznego rozwoju oferty pionu integracji infrastruktury prowadzi zaawansowane rozmowy z globalnym partnerem, liderem tego sektora o partnerstwie regionalnym. Rozmowy mogą zakończyć się w ciągu kilku miesięcy, ale prezes zaznaczył, że spółka nie będzie podpisywała umowy "za wszelką cenę".

d2yf3oj

Zapowiedział też plan mocniejszego wejścia w segment handlu detalicznego. Spółka zakończyła rozwój systemu obsługi dystrybucji i magazynowania dla sieci handlowych, magazynów i hurtowni i w ciągu kilku dni spodziewa się pierwszych kontraktów. Sygnity kończy też produkcję nowego oprogramowania dla stacji paliwowych.

Sygnity obecnie kończy konsolidację większych spółek z grupy. Prezes poinformował, że w maju spodziewane jest zakończenie połączenia z PB Polsoft, a w ciągu następnych kilku miesięcy możliwa jest konsolidacja Max Elektronik.(PAP)

gsu/ ana/

d2yf3oj

Podziel się opinią

Share
d2yf3oj
d2yf3oj