Syn ukradł, ojciec sprzedał. Rodzinna współpraca zakończyła się aresztem

Policjanci z Gdańska zatrzymali 19-letniego mężczyznę, który ukradł samochód z podziemnego parkingu. Chwilę później do aresztu trafił również 45-letni ojciec, który sprzedał skradziony przez syna samochód na złom.

Funkcjonariusze z Gdańska zatrzymali najpierw syna, a później ojca
Funkcjonariusze z Gdańska zatrzymali najpierw syna, a później ojca
Źródło zdjęć: © PAP | Darek Delmanowicz
oprac. NBU

Magdalena Ciska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku, poinformowała, że w ubiegłym tygodniu policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży samochodu marki Volkswagen Golf, wartego około 3 tysiące złotych, z jednego z podziemnych parkingów we Wrzeszczu.

- Sprawca wykorzystał fakt, że właściciel nie zamknął auta, a w środku zostawił kluczyki. Złodziej odjechał z parkingu samochodem, taranując szlaban wyjazdowy – relacjonuje Ciska.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zakaz aut spalinowych w UE. Ekspertka: chodzi o przesiadkę do autobusów i pociągów

Rodzinny "biznes"

Po zabezpieczeniu i szczegółowej analizie nagrań monitoringu, funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania mężczyzny, którego wizerunek został zarejestrowany przez kamery.

Praca śledcza zaowocowała ustaleniem tożsamości sprawcy i zatrzymaniem 19-latka z Gdańska. Kilka godzin później do policyjnego aresztu trafił również 45-letni ojciec mężczyzny.

Jak się okazało, 45-latek sprzedał ukradziony przez syna samochód na złom za 600 złotych. Młodszy z podejrzanych usłyszał zarzut kradzieży oraz będzie musiał odpowiedzieć za zniszczenie szlabanu. Jego ojciec natomiast usłyszał zarzut paserstwa. Był on już wcześniej karany za podobne przestępstwa, odpowie za swój czyn w warunkach recydywy.

Grozi im surowa kara

Za przestępstwo kradzieży kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności. Natomiast za paserstwo, w warunkach recydywy, grozi kara do 10 lat więzienia.

Zarówno 19-letni złodziej, jak i jego 45-letni ojciec czekają na dalsze postępowanie sądowe, które ustali ich ostateczny wymiar kary.

Źródło artykułu:PAP
kradzieżpaserstwopolicja

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (3)