Syndyk sprzedaje mieleckie LFO

Syndyk podjął ponowną próbę sprzedaży majątku Laboratorium Frakcjonowania Osocza w Mielcu. Ubiegłoroczny przetarg w tej sprawie zakończył się niepowodzeniem bowiem nie wpłynęła ani jedna oferta. Tym razem cenę wywoławczą obniżono o 6 milionów do prawie 17,5 miliona zł. W skład majątku LFO wchodzą ponad dwuhektarowa działka, budynki i urządzenia. Przetarg ma być rozstrzygnięty 6 marca.

12.02.2009 | aktual.: 13.02.2009 08:26

Spółka Laboratorium Frakcjonowania Osocza, która jako jedyna w kraju miała produkować leki z osocza krwi, zaciągnęła w 1997 r. na budowę fabryki kredyt w wysokości 32 milionów dolarów.

W znacznej części poręczył go ówczesny rząd Włodzimierza Cimoszewicza. Produkcja w LFO nigdy nie ruszyła, a niespłaconym kredytem obciążono Skarb Państwa.

Od kilku lat tarnobrzeska prokuratura prowadzi obszerne śledztwo w tej sprawie głównym podejrzanym o wyłudzenie kredytów jest były szef spółki Zygmunt N. Jeszcze w tym miesiącu gotowy ma być akt oskarżenia w jego sprawie.

Przed warszawskim sądem toczy się już proces byłego ministra gospodarki Wiesława Kaczmarka oskarżonego o wydanie nierzetelnej opinii, która zdecydowała o przyznaniu spółce LFO poręczenia Skarbu Państwa, mimo braku podstaw co do celowości udzielenia takiej gwarancji kredytowej.

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)