Trwa ładowanie...
d3jfaju

Syntetyczny wskaźnik koniunktury w II '14 "znacznie wyższy" rdr - GUS

21.02. Warszawa (PAP) - Wskaźnik syntetyczny koniunktury gospodarczej kształtuje się w lutym 2014 r. na poziomie "nieco wyższym" niż w styczniu 2014 r. i "znacznie wyższym" niż w...
Share
d3jfaju

21.02. Warszawa (PAP) - Wskaźnik syntetyczny koniunktury gospodarczej kształtuje się w lutym 2014 r. na poziomie "nieco wyższym" niż w styczniu 2014 r. i "znacznie wyższym" niż w lutym 2013 r. - wynika z badania GUS.

"Wskaźnik syntetyczny koniunktury gospodarczej (SI) kształtuje się w lutym na poziomie nieco wyższym od odnotowanego przed miesiącem i znacznie wyższym niż przed rokiem" - napisano w piątkowym komunikacie.

"W lutym, w porównaniu z poprzednim miesiącem, w niewielkim stopniu rośnie wartość składowych wskaźnika syntetycznego w przemyśle i handlu, natomiast utrzymuje się - w budownictwie i usługach. W porównaniu z lutym ubiegłego roku wzrastają wszystkie składowe wskaźnika, w największym stopniu w handlu" - dodano.

Z badania wynika, że w porównaniu do poprzedniego miesiąca odnotowano utrzymanie się ocen diagnostycznych oraz wzrost prognostycznych.

"W skali roku ma miejsce wzrost obu składowych, bardziej znaczący dla ocen prognostycznych niż diagnostycznych" - napisano w komunikacie.(PAP)

fdu/ jtt/

d3jfaju

Podziel się opinią

Share
d3jfaju
d3jfaju