Trwa ładowanie...
di5zb65

Synthos ma zgodę Komisji Europejskiej na przejęcie Ineos Styrenics

Warszawa, 29.08.2016 (ISBnews) - Komisja Europejska udzieliła bezwarunkowej zgody na nabycie Ineos Styrenics przez Synthos, podała spółka. Tym samym spełnił się warunek zawieszający tej transakcji.

Share
di5zb65

"Zarząd Synthos S.A. [?] informuje, że w dniu 26.08.2016, powziął wiadomość o spełnieniu się warunku zawieszającego określonego w umowie sprzedaży akcji poprzez udzielenie w dniu 26.08.2016 bezwarunkowej zgody Komisji Europejskiej na wykonanie transakcji, tj. na przeniesienie akcji INEOS Styrenics European Holding B.V. w wykonaniu umowy sprzedaży akcji" - czytamy w komunikacie.

W maju br. Synthos zawarł umowę nabycia Ineos Styrenics - przedsiębiorstwa zajmującego się produkcją polistyrenu spienialnego (EPS) - od Ineos Enterprises za 80 mln euro.

Grupa kapitałowa Synthos jest czołowym producentem surowców chemicznych w Polsce i Europie. Spółka jest pierwszym w Europie producentem kauczuków emulsyjnych, siódmym na świecie producentem kauczuków różnorakich oraz trzecim europejskim producentem polistyrenu do spieniania. W 2015 r. skonsolidowane przychody spółki wyniosły 4,06 mld zł.

(ISBnews)

di5zb65

Podziel się opinią

Share
di5zb65
di5zb65