Trwa ładowanie...
dhq6x3r

Syria zastosuje się do porozumienia z Genewy, gdy zatwierdzi je ONZ

16.09. Damaszek (PAP/AFP) - Syria zastosuje się do ustaleń porozumienia z Genewy ws. likwidacji jej broni chemicznej, gdy zostanie ono zatwierdzone przez ONZ - powiedział w...
Share
dhq6x3r

16.09. Damaszek (PAP/AFP) - Syria zastosuje się do ustaleń porozumienia z Genewy ws. likwidacji jej broni chemicznej, gdy zostanie ono zatwierdzone przez ONZ - powiedział w telewizji ITN syryjski minister informacji Omran Ahid ez-Zubi.

Damaszek wdroży amerykańsko-rosyjski plan likwidacji arsenału chemicznego, gdy zostanie on zaakceptowany przez ONZ. Już teraz Syria rozpoczęła przygotowywanie wykazów swojej broni chemicznej - oświadczył Zubi.

"Syria zobowiązuje się do wcielenia w życie wszystkiego, co postanowi ONZ" - dodał minister.

dhq6x3r

Wcześniej w niedzielę minister stanu ds. porozumienia narodowego Ali Hajdar powiedział, że Damaszek z zadowoleniem przyjął porozumienie o zniszczeniu syryjskiej broni chemicznej, uważając, że pozwoliło ono na "uniknięcie wojny".

Szef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Ławrow i amerykański sekretarz stanu John Kerry osiągnęli w sobotę rano w Genewie porozumienie w sprawie zabezpieczenia, a następnie zniszczenia syryjskiej broni chemicznej do połowy 2014 roku. Władze syryjskie mają tydzień na przedstawienie wykazu swego arsenału broni chemicznej. (PAP)

fit/ mc/ ana/

dhq6x3r

Podziel się opinią

Share
dhq6x3r
dhq6x3r