Sytuacja rynkowa
Niejednoznaczna piątkowa sesja w Stanach oraz jednoprocentowy spadek na tokijskiej giełdzie w poniedziałek przełożyły się na nie najlepsze nastroje wśród inwestorów na warszawskim parkiecie.
Samo otwarcie indeksu WIG20 wypadło na piętnastopunktowym minusie (2 420 pkt). Jednak po odnotowaniu po kilku minutach notowań porannego minimum na poziomie 2 413 pkt indeks polskich blue chips dosyć szybko zaczął odzyskiwać utracone pole ale nadal pozostawał poniżej piątkowego zamknięcia. Liderem zniżek były walory miedziowego kombinatu KGHM, których akcje traciły nawet przez chwilę prawie sześć procent w odpowiedzi na przecenę miedzi na giełdach towarowych. W przeciwieństwie do polskiego rynku parkiety zachodnioeuropejskie relatywnie całkiem dobrze sobie radziły – szczególnie paryski indeks CAC40, który rósł około jednego procenta. Niestety wczesnym popołudniem nastroje na głównych giełdach europejskich uległy istotnemu pogorszeniu i to strona podażowa zaczęła wyznaczać kierunek
notowań. Dodatkowo wzrost napięcia u naszego wschodniego sąsiada także nie sprzyjał poprawie klimatu inwestycyjnego w Warszawie. Ostatecznie WIG20 zakończył sesje na ponad półtoraprocentowym spadku (2 396 pkt) z obrotami przekraczającymi poziom 723 milionów złotych. Nastroje na Książęcej pozostają pod wpływem niepokojących doniesień z Krymu. Dodatkowo ani niebyt udany (ale też i nie zbyt dotkliwy) początek tygodnia na Wall Street ani też zieleń na dzisiejszej sesji nie sprzyjają odbudowie byczego klimatu. Puste wtorkowe kalendarium może za to sprzyjać wygaszeniu emocji.
Biuro Maklerskie Banku BPH
[ Zobacz pełną analizę
]( http://i.wp.pl/a/f/pdf/32924/2014.03.11_rynek_akcji.pdf )