Trwa ładowanie...

Szczeciński "Polmos" ma szansę na wyjście z długów

Trzej najważniejsi wierzyciele zagrożonej upadłością Szczecińskiej Wytwórni Wódek "Polmos" są skłonni do zawarcia układu - poinformował na poniedziałkowej konferencji prasowej prezes firmy Piotr Winnicki. Dodał, że liczy na umorzenie nawet połowy długu.

Share
Szczeciński "Polmos" ma szansę na wyjście z długów
Źródło: Jupiterimages
d27mi0j

Ponieważ pojawiła się wątpliwość, czy to umorzenie nie przekroczy przepisów o pomocy publicznej, sprawę zbadał Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów i nie stwierdził, by w tym przypadku doszło do pomocy publicznej. _ UOKiK wydał opinię otwierającą Polmosowi możliwości negocjacji układu z wierzycielami. Wcześniej takie porozumienie było wątpliwe _ - powiedział prezes.

Szczeciński Polmos jest obecnie zadłużony na ponad 40 mln zł. Dług był główną przeszkodą w trwających od 10 lat próbach prywatyzacji. Głównymi wierzycielami firmy są Izba Celna, Bank Gospodarki Żywnościowej i Urząd Skarbowy.

d27mi0j

d27mi0j

W czerwcu sprzedaż Polmosu wzrosła dwukrotnie w porównaniu do maja.

Prezes powiedział, że firma planuje w ciągu dwóch lat osiągnąć poziom umożliwiający spłacanie zadłużenia. _ Chcemy przede wszystkim odbudować marketingowo wizerunek naszej flagowej +Starki+, tj. wódki, która leżakuje w dębowych beczkach nawet po 50 lat; rozreklamować wódkę Szambelan. Stajemy się producentem niszowym, wytwarzającym krótkie serie na specjalne zamówienia i dla wymagających odbiorców. Robimy np. wódkę z własną marką dla amerykańskiego programu telewizyjnego. W tym widzę przyszłość zakładu _ - powiedział Winnicki.

Szczecińska Wytwórnia Wódek "Polmos" to jedna z najstarszych polskich firm w mieście - działa od 1946 roku. Zatrudnia obecnie prawie 90 osób i wykorzystuje zaledwie 20 proc. swoich mocy przerobowych.

d27mi0j

Podziel się opinią

Share
d27mi0j
d27mi0j