WP

Szczepienia dla seniorów. W aptekach brak refundowanych szczepionek

Resort zdrowia do listy leków refundowanych dołożył szczepionkę na grypę. Osoby, które ukończyły 65 rok życia miały szczepić się za połowę ceny. Seniorzy odchodzą jednak z kwitkiem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zamiast 147 mln zł, będzie 198 mln zł. Taki limit wydatków na obowiązkowe szczepienia znalazł się w ustawie okołobudżetowej na przyszły rok.
Zamiast 147 mln zł, będzie 198 mln zł. Taki limit wydatków na obowiązkowe szczepienia znalazł się w ustawie okołobudżetowej na przyszły rok. (123RF)
WP

W aptekach brakuje refundowanych szczepionek na grypę – pisze ”Super Express”. Seniorzy, którym lekarze przepisują tańsze preparaty, nie mogą zrealizować recept.

*Zobacz również: Państwo dołoży emerytom do szczepień. Zapłaci połowę ceny*

Producent produktu dostarczył na Polski rynek 100 tys. dawek. Choć to więcej niż rok wcześniej, to jak się okazało wciąż za mało. Już zapowiedział, że wkrótce dostarczy kolejne – podaje dziennik.

WP

Szczepionka miała kosztować około 22 zł, drugą połowę ceny szczepionki pokrywa państwo.

Zobacz także: Za darmo szczepić się nie chcemy. Ale 250 mln zł rocznie wydajemy na szczepienia dodatkowe

Do tej pory, jedynie największe i najzamożniejsze gminy i miasta, oferowały darmowe sczepienia dla starszych. Wciągnięcie szczepionki przeciw grypie na listę leków refundowanych, miało dać możliwość zaszczepienia się wszystkim seniorom.

WP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

WP
WP