Trwa ładowanie...
d2ayum4

Szef GPW w Radzie ds. Reformy Państwowych Przedsiębiorstw na Ukrainie

Prezes warszawskiej giełdy Paweł Tamborski został członkiem Rady ds. Reformy Państwowych Przedsiębiorstw na Ukrainie, która jest odpowiedzialna za nadzorowanie procesu reformy ukraińskich państwowych przedsiębiorstw - poinformowała w piątek GPW.

Share
d2ayum4

Jak poinformowała spółka, zadaniem nowo powołanej rady jest nadzorowanie procesu reformy przedsiębiorstw państwowych na Ukrainie, doradzanie w kwestiach strategicznych, a także promowanie przemian gospodarczych na Ukrainie i na świecie.

"Jestem zaszczycony faktem powołania w skład Rady ds. Reformy Państwowych Przedsiębiorstw na Ukrainie, która będzie odgrywać rolę we wdrażaniu reform prorynkowych w tym kraju" - powiedział Tamborski, cytowany w komunikacie spółki.

Jak ocenił, na tle innych rynków regionu Polska wyróżnia się doświadczeniem w "transparentnej prywatyzacji przedsiębiorstw państwowych". "Poprzez warszawską giełdę zostały sprywatyzowane największe polskie przedsiębiorstwa, które przyciągnęły zainteresowanie dużych globalnych inwestorów. Cieszymy się, że z naszych doświadczeń transformacji gospodarczej, prywatyzacji oraz rozwoju rynku kapitałowego mogą teraz czerpać inne kraje, w których obecnie trwają procesy przekształceń własnościowych. GPW obok przedstawicieli międzynarodowych instytucji finansowych, takich jak EBOiR oraz Bank Światowy, będzie brała aktywnie udział w pracach rady" - dodał.

d2ayum4

W radzie mają zasiadać eksperci w dziedzinie administracji publicznej i przekształceń własnościowych, przedstawiciele międzynarodowych instytucji finansowych, eksperci w dziedzinie rynków kapitałowych, a także z sektora prywatnego.

Jak podała GPW, innymi członkami rady są: były prezydent Gruzji Micheil Saakaszwili - w roli przewodniczącego, Mark Iwashko - współzałożyciel Horizon Capital, Fran?is Malige - dyrektor zarządzający na Europę Wschodnią oraz Region Kaukazu w EBOiR, Qimiao Fan - dyrektor zarządzający na Ukrainę, Białoruś oraz Mołdawię w Banku Światowym, Taras Lukachuk - prezes na Region Azji i Pacyfiku, Wschodniej Europy, Bliskiego Wschodu oraz Afryki w Mondelez Ukraina oraz Vitaly Sych - redaktor naczelny gazety "Novoye Vremya".

d2ayum4

Podziel się opinią

Share
d2ayum4
d2ayum4