Trwa ładowanie...
d3fasra

Szef kancelarii premiera przeprasza za premie. "Moje niedopatrzenie"

Michał Dworczyk żałuje decyzji o przyznaniu nagród dla ministrów z kierownictwa kancelarii Mateusza Morawieckiego. Postanowienie o ich wypłacie zapadło podczas apelu premiera… aby tego nie robić.
Share
Szef kancelarii premiera Michał Dworczyk przyznał, że każdy minister sam zdecydował o zwrocie nagród
Szef kancelarii premiera Michał Dworczyk przyznał, że każdy minister sam zdecydował o zwrocie nagródŹródło: PAP, Fot: Radek Pietruszka
d3fasra

- Dostałam około 3 tys. zł, ale je zwróciłam - mówiła we wtorek rzecznik rządu Joanna Kopcińska. Otoczenie premiera Mateusza Morawieckiego przekonuje, że nagrody zostały przyznane przez pomyłkę. Odpowiedzialnym za błąd miał być Michał Dworczyk.

Szef kancelarii Prezesa Rady Ministrów potwierdził te informacje w rozmowie z RMF FM. - To było moje niedopatrzenie. Przepraszam za tę niezręczność i zamieszanie. Sprawa została zamknięta - wyjaśnia.

Zobacz także: Premier otacza się eleganckimi rzeczami. "Po jego komunikacji widać, że nie wie, jak się żyje w Polsce"

Dworczyk tłumaczy też, że decyzja o zwrocie nagród nie pochodziła od premiera. Każdy z ministrów podjął ją samodzielnie. Premie ministrom przyznała poprzednia szef rządu Beata Szydło. Każdy z członków kancelarii otrzymał dodatkowo 2684,77 zł ekstra do pensji.

Źródło: rmf24.pl

d3fasra

Podziel się opinią

Share
d3fasra
d3fasra