Trwa ładowanie...

Szefie płać, bo dobre czasy już nadeszły...

Trzy czwarte z nas spodziewa się w tym roku podwyżki. Cztery piąte uważa, że nie miałoby problemu ze znalezieniem nowej posady. "Metro" informuje, że są to wyniki raportu "Monitor Rynku Pracy" - sondaży internetowych przeprowadzonych wśród pracowników 26 krajów Europy, Azji, Australii i obu Ameryk przez Survey Sampling International.

Share
Szefie płać, bo dobre czasy już nadeszły...
Źródło: Jupiterimages
d4dg1l2

"W sklepach będzie coraz drożej", "Rachunki pójdą w górę", "Dług publiczny rośnie" - od kilku miesięcy z mediów płyną same złe informacje o przyszłości gospodarki i naszych portfeli. Wydawałoby się, że pod ich wpływem Polacy zaczną drżeć o pracę, by w trudnych czasach nie zostać bez dochodów. A jest wręcz przeciwnie: porażamy optymizmem - akcentuje gazeta.

Aż 81% Polaków uważa, że w razie utraty posady, w ciągu pół roku znalazłoby nową. Jesteśmy najbardziej pewni swego spośród 18 przebadanych państw europejskich! Na drugim miejscu plasują się Czesi (79%). W łatwość znalezienia nowej pracy wierzy 67%Niemców, 61% Brytyjczyków, 57% Francuzów, 56% Węgrów i tylko 49% Hiszpanów.

73% z nas spodziewa się w tym roku podwyżki pensji. Równymi optymistami są tylko Szwedzi. W Niemczech i na Słowacji na podwyżkę liczy 55%. badanych, we Włoszech - 49%, na Wyspach 46%, we Francji i w Czechach 43% pracowników. 17%. przyznaje, że w ciągu ostatniego półrocza zmieniło pracę. Ale z innych powodów niż jesienią ub.r., kiedy to były zwolnienia w firmie i cięcia etatów. Dziś większość mówi, że sami postanowili szukać lepszej posady.

d4dg1l2

Podziel się opinią

Share
d4dg1l2
d4dg1l2