Trwa ładowanie...

Szejnfeld: Propozycja kwotowej waloryzacji emerytur mocno wątpliwa

PSL chce podczas dzisiejszego wieczornego spotkania z liderami PO rozmawiać między innymi o kwotowej waloryzacji emerytur i rent. Zapowiedział to w radiowej Jedynce prezes ludowców Janusz Piechociński.

Szejnfeld: Propozycja kwotowej waloryzacji emerytur mocno wątpliwaŹródło: WP.PL, fot: Przemysław Jach
d205z8f
d205z8f

Według Adama Szejnfelda z Platformy, który był także gościem Jedynki, propozycja by emerytury waloryzowane były kwotowo zamiast procentowo jest bardzo mocno wątpliwa. Po pierwsze jeśli chodzi o sam interes ubezpieczonych a po drugie w aspekcie konstytucyjnym - tłumaczył poseł Szejnfeld. Dodał, że propozycja będzie analizowana. Gdyby jednak on sam miał decydować, to powiedziałby takiej propozycji "nie".

Także eksperci, z którymi rozmawiała Informacyjna Agencja Radiowa mówią, że trudno sobie wyobrazić waloryzację kwotową w sytuacji, kiedy wysokość emerytury Polaków zależy między innymi od tego, ile pieniędzy zgromadzili na swoich indywidualnych kontach emerytalnych. Dlatego propozycja, by waloryzować wszystkim po równo jest niedorzeczna i niesprawiedliwa Obecnie emerytury i renty waloryzowane są o wskaźnik inflacji i 20 procent realnego wzrostu płac. Wśród osób o najniższych świadczeniach znajdują się między innymi rolnicy.

d205z8f
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d205z8f