Trwa ładowanie...
d3vb8qh

Sześć konsorcjów spełnia kryteria przetargowe na gen. wykonawcę Stadionu Narodowego

30.12.Warszawa (PAP) - Sześć z ośmiu konsorcjów zgłoszonych do
przetargu na generalnego wykonawcę Stadionu Narodowego w Warszawie
spełniło kryteria przetargowe i mogą być...

d3vb8qh
d3vb8qh

30.12.Warszawa (PAP) - Sześć z ośmiu konsorcjów zgłoszonych do przetargu na generalnego wykonawcę Stadionu Narodowego w Warszawie spełniło kryteria przetargowe i mogą być zakwalifikowane do drugiego etapu przetargu - poinformowało w komunikacie Narodowe Centrum Sportu (NCS).

"Zdaniem komisji przetargowej spółki Narodowe Centrum Sportu sześć konsorcjów spełniło kryteria przetargowe i może być zakwalifikowane do drugiego etapu przetargu na wybór generalnego wykonawcy budowy Stadionu Narodowego. Decyzja o zakwalifikowaniu zapadnie po zakończeniu procedury przetargowej pierwszego etapu na przełomie stycznia i lutego 2009 roku" - napisano.

Kryteria spełniło konsorcjum złożone ze spółek: Max B÷gl Polska Sp. z o.o., Max B÷gl Bauunternehmung GmbH&Co. KG oraz Budimex Dromex SA oraz konsorcjum: Hydrobudowa Polska oraz PBG z Alpine Bau Deutschland AG, Alpine Bau GmbH i Alpine Construction Polska Sp. z o.o.

Pozostałe konsorcja, które spełniły kryteria przetreagowe to: konsorcjum Przedsiębiorstwa Robót Inżynieryjnych Pol-Aqua z Mostostalem-Warszawa i J&P AVAX, konsorcjum Eiffage Budownictwo MITEX SA, Strabag sp. z o.o., Baugesellschaft Walter Hellmich GmbH, konsorcjum 1. John Sisk& Son Ltd., Henpol Sp.á z o.o.

d3vb8qh

Kryteria przetargowe spełniło także konsorcjum firm MSF Moniz da Maia, Serra &Fortunato Empreiteiros SA, MSF-Polska sp. z o.o., Sociedade de construšßo, Soares da Costa SA, FDO Construš˛es, Alexandre Barbosa Borges SA, ABB-FDO Polska Sp. z o.o., MARTIFER.

Konsorcjum China Metallurgical Group Corporation, Mostostalu- Export oraz oferta Dragados SA nie spełniły warunków przetargu. Zastrzeżenia dotyczyły wymogów formalnych, jak i warunków technicznych.

Konsorcja, które zakwalifikują się do drugiego etapu przetargu otrzymają projekt wykonawczy i dokumentację przetargową wraz z zaproszeniem do złożenia szczegółowej oferty. Na jej opracowanie będą miały 40 dni. Jedynym kryterium oceny ofert i wyboru wykonawcy jest najniższa cena.

Ostateczne oferty zawierające ceny zostaną złożone w marcu. Umowa z wykonawcą zostanie podpisana w kwietniu.(PAP)

epo/ jtt/

d3vb8qh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3vb8qh