Trwa ładowanie...

Szokująca liczba aut i pracowników u prezydenta

Kancelaria Prezydenta RP ma 80 aut. Wydaje na nie 280 tys. zł miesięcznie - ujawnia "Rzeczpospolita". Według gazety, w samej Kancelarii Prezydenta jest zatrudnionych ok. 400 osób (trwają zwolnienia). Doliczając do tego 285 pracowników gospodarstwa pomocniczego (zajmuje się obsługą KP) w kancelarii pracuje ogółem prawie 700 osób.

Share
Szokująca liczba aut i pracowników u prezydentaŹródło: PAP
d1lkzb4

Jak poinformowało "Rzeczpospolitą" biuro prasowe Kancelarii Prezydenta, dysponuje ona (łącznie z gospodarstwem pomocniczym) 80 służbowymi autami. - W tym (...)siedem samochodów jest przeznaczonych do kasacji - precyzuje kancelaria. Łatwo policzyć, że jedno auto przypada na niespełna dziewięciu pracowników. Utrzymanie samochodów kosztuje kancelarię 280 tys. zł miesięcznie (3 mln 360 tys. zł rocznie) - zaznacza gazeta.

Liczba jest szokująca, nie wiedziałem. Zapewniam, że przyjrzę się sprawie i poproszę o wyjaśnienia, tym bardziej, że planujemy budżet na przyszły rok i szukamy oszczędności - mówi "Rzeczpospolitej" poseł PO Jerzy Budnik, przewodniczący Komisji Regulaminowej, która opiniuje projekt budżetu Kancelarii Prezydenta - czytamy w "Rzeczpospolitej".

d1lkzb4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1lkzb4
d1lkzb4