Trwa ładowanie...

Szwajcarskie banki ujawnią dane polskich podatników

Do 20 kwietnia będzie podpisany protokół do umowy ze Szwajcarią o unikaniu podwójnego opodatkowania, który umożliwi Polsce uzyskiwanie informacji od szwajcarskich banków - powiedziała rzeczniczka resortu finansów Magdalena Kobos.

Szwajcarskie banki ujawnią dane polskich podatnikówŹródło: AFP
d2g8qm4
d2g8qm4

Jak wyjaśniła Kobos, umowa ze Szwajcarią zostanie zmieniona poprzez podpisanie odpowiedniego protokołu. Zmieniona umowa zawiera przepisy umożliwiające wymianę informacji między polskimi instytucjami a szwajcarskimi bankami. Oznacza to, że Polska będzie mogła się zwracać do szwajcarskich banków o udzielenie informacji nt. posiadacza konta. Ma to zapobiegać uchylaniu się od opodatkowania.

- Do tej pory strona szwajcarska nie zgadzała się na udostępnianie informacji podatkowych. Teraz to się zmieni - wyjaśniła rzeczniczka. Dodała, że protokół ma być podpisany do 20 kwietnia, a nowe przepisy zaczną obowiązywać najwcześniej od 1 stycznia 2011 r., o ile oba kraje ratyfikują umowę.

Nasz kraj ma już takie umowy z wieloma krajami świata, m.in. z Wielką Brytanią, Stanami Zjednoczonymi, czy Norwegią. Jak powiedziała Kobos, Polska negocjuje takie porozumienia z Gibraltarem, Lichtensteinem, Monako.

d2g8qm4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2g8qm4