Trwa ładowanie...
ikea
25-11-2015 11:56

Szwedzkie klopsiki źródłem rewelacyjnych wyników IKEA

IKEA odnotowała rewelacyjne wyniki finansowe na Wyspach Brytyjskich. Jak wynika z danych dotyczących sprzedaży, to efekt popularności nowych materacy - a także klopsików serwowanych w sklepowych restauracjach.

Szwedzkie klopsiki źródłem rewelacyjnych wyników IKEAŹródło: WP.PL, fot: fot: slimmer_jimmer/Flickr, lic. CC BY-NC-ND 2.0
duuabxf

W okresie 12 miesięcy do 31 sierpnia szwedzki gigant meblowy zarobił w Wielkiej Brytanii blisko 1,6 mld funtów - o 11,3 proc. więcej niż w poprzednim roku obrachunkowym. Zwiększył również swój udział w brytyjskim rynku - z 7,2 proc. do 7,7 proc.

IKEA poinformowała dodatkowo, że odnotowała prawie 30-procentowy wzrost sprzedaży za pośrednictwem swojej strony internetowej. Obroty w sklepach stacjonarnych wzrosły z kolei o 9 proc.

Szczegółowa analiza danych dotyczących sprzedaży produktów IKEA pokazuje, że za świetne wyniki sieci na Wyspach Brytyjskich odpowiada zwiększone zainteresowanie klientów nowymi materacami w ofercie IKEA, a także szwedzkimi produktami spożywczymi. Sprzedaż tych pierwszych wzrosła w analizowanym okresie aż o 30 proc. w porównaniu z poprzednim rokiem obrachunkowym. Sprzedaż szwedzkich produktów spożywczych i dań serwowanych w sklepowych restauracjach - na czele z mięsnymi klopsikami i niedawno wprowadzonymi klopsikami wegetariańskimi - poszybowała w górę o 11 proc.

Szwedom opłaciła się również akcja obniżek cen, w którą sieć zainwestowała 27 mln funtów. Brytyjczycy masowo ruszyli do sklepów IKEA po przecenione meble, w tym po najpopularniejszy produkt ostatnich 12 miesięcy - rozkładaną narożną sofę Friheten, której cena została obniżona z 445 funtów do 395 funtów.

Zobacz także: Polskie parówki na topie. Szykuje się nowy hit eksportowy #dziejesiewbiznesie

duuabxf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
duuabxf