Qaqwqwrqw

Szydło obiecuje wziąć się za naciągaczy seniorów. Znajomych byłej premier też oszukano

Beata Szydło zapowiada zaostrzenie prawa. To już może być sprawa osobista dla byłej premier bowiem - jak zdradza - też ma znajomych, którzy padli ofiarą oszustów-naciągaczy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Beata Szydło przyznała, że telefony z zaproszeniami na takie pokazy odbierają nawet panie w jej sekretariacie
Beata Szydło przyznała, że telefony z zaproszeniami na takie pokazy odbierają nawet panie w jej sekretariacie (PAP, Fot: Andrzej Grygiel)
Qaqwqwrqw

Garnki, badania, a może nowy telefon. Rząd zamierza zmienić prawo tak, aby ukrócić nadużycia związane z akwizycją połączoną z niekorzystnymi umowami, z których trudno się wycofać – pisze Super Express. W skrócie, chodzi o to, aby oszuści nie naciągali nieświadomych emerytów.

Nowe regulacje mogą wejść w życie w 2019 r. Jednym z rozwiązań mogłoby być posyłanie „tajnych agentów” UOKiK na pokazy, by zbierali dowody przestępstw i mogli zgłaszać to do prokuratury.

Zobacz także: Emerytury dla matek czwórki dzieci. Projekt ustawy już gotowy

Qaqwqwrqw

Sprawa naciągania seniorów zyskała wysoki priorytet. Zajmuje się nim Komitet Społeczny Rady Ministrów, którym kieruje była premier Beata Szydło.

Szybkie rodzenie wg PiS. Wiceminister Marczuk wyjaśnia:

W wywiadzie dla SE przyznała, że telefony z zaproszeniami na takie pokazy odbierają nawet panie w jej sekretariacie. - Słysząc gdzie się dodzwonili, nagabywacze nie naciskają na konieczność skorzystania z super okazji - mówi.

Qaqwqwrqw

Dla byłej szefowej rządu projekt utrudniający życie nieuczciwym firmom jest ważny. - I chyba nie ma w Polsce rodziny, w której ktoś nie zostałby w ten sposób naciągnięty. Mam znajomych, którzy padli ofiarami takich oszustów – zaznacza w rozmowie z dziennikiem Beata Szydło.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Finanse
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw