Trwa ładowanie...
d15rq0j
14-03-2017 15:56

Szydło: Premia za pracę po osiągnięciu wieku emerytalnego to jeden z pomysłów

Warszawa, 14.03.2017 (ISBnews) - Wypłacenie premii, w wysokości ok. 10 tys. zł, dla osób, które osiągnęły wiek emerytalny, ale przepracowały jeszcze dwa lata, to jeden z pomysłów rozważanych przez rząd, poinformowała premier Beata Szydło.

d15rq0j

Kilka dni temu "Dziennik Gazeta Prawna napisał, że rząd chce, aby ten, kto nie skorzysta z przysługującego mu prawa do przejścia na emeryturę, otrzymał "jednorazowe zadośćuczynienie".

"Zostało ono wyliczone jako połowa wszystkich danin (podatku dochodowego, składek na ubezpieczenie zdrowotne, chorobowe i rentowe - z wyłączeniem składki emerytalnej), jakie w ciągu dodatkowych lat pracy odprowadziłby ktoś zarabiający medianę pensji w gospodarce. W zaokrągleniu premia wynosiłaby więc - po minimum dwóch latach - około 10 tys. zł. A kto chciałby pracować jeszcze dłużej, temu z każdym kolejnym rokiem by rosła" - czytamy w gazecie.

Czyli za trzyletnią pracę powyżej wieku emerytalnego dostałby już 15 tys. zł, za czteroletnią - 20 tys. zł itd. Autorzy koncepcji spodziewają się, że z propozycji skorzystałoby 10-15% tych, którzy osiągną wiek emerytalny, podał "DGP".

(ISBnews)

d15rq0j
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d15rq0j