Trwa ładowanie...
d24kwtv

Szydło: przez rządy PO i PSL Polacy stracili ok. 340 mld zł (krótka7)

Egoizm, pogarda, marnotrawstwo - to obraz rządów PO i PSL. Szacujemy, że Polacy przez rządy Platformy Obywatelskiej i PSL stracili ok. 340 mld zł - mówiła w środę w Sejmie premier Beata Szydło.

Share
d24kwtv

"To mogło być osiem lat obowiązywania programu 500 plus, 5 tys. nowo wybudowanych przedszkoli, 250 nowych szpitali i 1500 km autostrad. Szans i możliwości, które odebraliście Polakom, policzyć się nie da. Jeszcze raz przypomnę - 340 mld zł. (...) Nie ma tego i nie było za waszych rządów, bo te pieniądze po prostu zostały zmarnowane" - powiedziała.

Jak dodała, działania poprzedniej koalicji były "realną krzywdą konkretnych obywateli". "Przykładem tego populizmu i demagogii jest afera Amber Gold. Tysiące ludzi pozbawionych środków do życia. Ludzkie dramaty, wszystko to w atmosferze skandalu na szczytach waszej władzy i za waszym przyzwoleniem. Państwo za waszych rządów bezradnie patrzyło jak obywatele są okradani. Dlaczego patrzyliście na to? Dlaczego rząd PO i PSL nic w tej sprawie nie zrobił?" - powiedziała.

Dodała, że sprawy Amber Gold nie można pozostawić. "To jest krzywda obywateli, za którymi państwo za waszych czasów nie stanęło. Nie ujęliście się za zwykłymi ludźmi, którzy zostali skrzywdzeni, bo dla was nie był ważny interes obywateli, nie był ważny interes waszej ojczyzny. Koncentrowaliście się tylko i wyłącznie na własnych, politycznych interesach" - powiedziała.

"Jeszcze raz przypomnę - egoizm, marnotrawstwo, pogarda. Pogarda dla zwykłych Polaków" - mówiła.

d24kwtv

Podziel się opinią

Share
d24kwtv
d24kwtv