Trwa ładowanie...
d4hn6pj

Szydło: w realizacji planu rozwoju resorty muszą współpracować (krótka14)

Przygotowany przez wicepremiera Mateusza Morawieckiego plan rozwoju kraju, to bardzo ambitny program, który wymaga też innego spojrzenia na funkcjonowanie ministerstw, które muszą "otworzyć się na siebie" i współpracować - podkreśliła we wtorek premier Beata Szydło.

Share
d4hn6pj

Szefowa rządu stwierdziła, że plan rozwoju wymaga też innego spojrzenia na funkcjonowanie tradycyjnych resortów, które mają określone zakresy działania i koncentrują się szczegółowo na bardzo wąskich dziedzinach. "Chcemy zaproponować coś innego (...), chcemy, żeby te ministerstwa się na siebie otworzyły" - powiedziała Szydło.

Dodała, że na wtorkowym posiedzeniu rządu podkreślała, zwracając się do ministrów, że to jest wspólny program, który "realizuje cała rządowa drużyna". "Tu ma ogromne znacznie współpraca i synchronizacja działań poszczególnych resortów" - podkreśliła.

Premier szczególnie podziękowała wicepremierowi Morawieckiemu i wiceministrowi rozwoju Jerzemu Kwiecińskiemu, podkreślając rolę resortu rozwoju dla realizacji planu. Ale podziękowała także ministrowi finansów Pawłowi Szałamasze, który - jak mówiła Szydło - "ma kluczową rolę przy realizacji tego programu". Drugą taką postacią - dodała premier - jest minister skarbu Dawid Jackiewicz.

"Musimy mieć świadomość, że to jest zupełnie nowy model rozwoju gospodarczego Polski. My dzisiaj oferujemy naprawdę przełomową rzecz. Jeżeli będzie sukces, jeżeli się to powiedzie, to możemy za kilka lat mieć naprawdę bardzo dużą satysfakcję, że Polska jest w gronie tych czempionów rozwoju Europy i najlepszych gospodarek świata. Przecież o to nam chodzi, bo za tym wszystkim stoi powiedzenie i dobra przyszłość dla polskich obywateli" - powiedziała szefowa rządu.

d4hn6pj

Podziel się opinią

Share
d4hn6pj
d4hn6pj