Trwa ładowanie...
de456hh

Szykują się na polską prezydencję - to główne zadania

Zwiększenie bezpieczeństwa produktów, ulepszenie prawa turystycznego i popularyzacja pozasądowego rozwiązywania sporów - to priorytety Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów na okres polskiej prezydencji w Unii Europejskiej.

de456hh
de456hh

Zwiększenie bezpieczeństwa produktów, ulepszenie prawa turystycznego i popularyzacja pozasądowego rozwiązywania sporów - to priorytety Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na okres polskiej prezydencji w Unii Europejskiej.

UOKiK przygotował na drugie półrocze akcje informacyjne i konferencje, które mają poprawić wiedzę konsumentów o ich prawach. Urzędnicy będą również kontynuować rozpoczęte przez prezydencję węgierską prace nad nowym prawem.

Prezes UOKiKu Małgorzata Krasnodębska -Tomkiel powiedziała, że Urząd czeka na propozycje ustaw o ochronie turystów i poprawie jakości produktów dostępnych na rynku, które mają przedstawić przewodniczący Unii w tym półroczu Węgrzy. Poza kontynuowaniem prac nad tymi dokumentami UOKiK chce też zwiększyć popularność pozasądowego rozwiązywania sporów pomiędzy konsumentami i przedsiębiorcami, a w tej dziedzinie jest sporo do zrobienia.

Małgorzata Krasnodębska -Tomkiel podkreśla, że przedsiębiorcy często nie godzą się na takie postępowanie i wolą postępowanie sądowe, natomiast konsumenci w obawie przed licznymi rozprawami sądowymi rezygnują z dochodzenia swoich praw.

de456hh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
de456hh