Trwa ładowanie...
d2yhncz
grad
18-09-2010 07:05

Szykują się wielkie zmiany w resorcie skarbu

W ministerstwie skarbu zostaną wydzielone dwa departamenty: spółek kluczowych i mienia skarbu państwa, które w przyszłości mogłyby stać się częścią innego resortu w momencie likwidacji MSP - poinformował PAP minister skarbu Aleksander Grad.

d2yhncz
d2yhncz

W ministerstwie skarbu zostaną wydzielone dwa departamenty: spółek kluczowych i mienia skarbu państwa, które w przyszłości mogłyby stać się częścią innego resortu w momencie likwidacji MSP - poinformował minister skarbu Aleksander Grad.

- Przygotowujemy strukturę Ministerstwa Skarbu Państwa w taki sposób, żeby wydzielić m.in. departamenty: nadzoru właścicielskiego, prywatyzacji, spółek kluczowych oraz restrukturyzacji. Robimy to po to, by w przyszłości pozostały jedynie departament spółek kluczowych i departament mienia skarbu państwa - wyjaśnił szef resortu skarbu.

- Przyszły minister skarbu - na pewno nie będę to ja - kiedy będzie kończył procesy prywatyzacyjne będzie mógł te dwa departamenty ulokować w dowolnym ministerstwie, na przykład w resorcie gospodarki - dodał Grad. Zaznaczył, że takie ministerstwo, jak MSP może w przyszłości "w ogóle nie być potrzebne".

W MSP jest 13 departamentów: cztery nadzoru właścicielskiego i prywatyzacji, mienia skarbu państwa, projektów prywatyzacyjnych, reprywatyzacji i rekompensat, analiz, integracji europejskiej i pomocy publicznej, zastępstwa procesowego, prawny, kontroli i monitorowania należności Skarbu Państwa, budżetu i finansów. W nadzorze ministra skarbu jest około 1000 spółek.

d2yhncz

Przychody z prywatyzacji od początku roku do końca sierpnia wyniosły ponad 13 mld 97 mln zł. Tegoroczne przychody z prywatyzacji są planowane na 25 mld zł.

Plan prywatyzacji na ten rok obejmuje kilkaset projektów. W pierwszej połowie listopada planowany jest debiut akcji Giełdy Papierów Wartościowych na giełdzie. MSP zamierza jeszcze w tym roku sfinalizować transakcje sprzedaży akcji Enei. MSP prowadzi obecnie prywatyzację 424 spółek.

d2yhncz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2yhncz