Trwa ładowanie...
d3ulh70
26-09-2016 15:13

T-matic Systems rozpoczęła współpracę z Instytutem Telekomunikacji PW

Warszawa, 26.09.2016 (ISBnews) - T-matic Systems - spółka zajmująca się telematyką i telemetrią -  rozpoczęła współpracę z Instytutem Telekomunikacji Politechniki Warszawskiej, podała spółka. W ramach współpracy buduje Laboratorium Inteligentnych Sieci.

d3ulh70

"Celem zawiązanego partnerstwa jest stworzenie warunków wspomagających współpracę środowiska nauki i biznesu. Na połączeniu sił uczelni i T-matic Systems, spółki realizującej największe projekty smart gridowe w Polsce, skorzystają studenci, którzy poznają praktyczną stronę działania inteligentnych sieci energetycznych" - czytamy w komunikacie.

T-matic Systems - spółka zależna od Arcus S.A. - w ramach współpracy z PW buduje Laboratorium Inteligentnych Sieci. Składa się ono m. in. z zaawansowanych technologicznie inteligentnych liczników energii elektrycznej oraz koncentratora danych zintegrowanego z licznikiem bilansującym, który odczytuje dane z liczników oraz zarządza nimi w pełnym zakresie, podano także.

"T-matic Systems to baza wiedzy wynikającej z dużego doświadczenia w zakresie wdrożeń inteligentnych rozwiązań IT w energetyce. Braliśmy udział w jednym z największych przeprowadzonych w Polsce projektów smart grid, unikalnych nawet na skalę europejską. Zdecydowaliśmy podzielić się naszą wiedzą ze studentami w miejscu gdzie priorytetem jest działalność edukacyjna oraz naukowa" - skomentował prezes T-matic Systems Piotr Golik, cytowany w komunikacie.

Dzięki współpracy m.in. testowane są algorytmy, które są podstawą do projektowania autonomicznych inteligentnych domów (tj. takich, gdzie to dom sam wykrywa i umożliwia użytkownikowi zarządzenie wyszukanym automatycznie sprzętem).

d3ulh70

Arcus S.A. jest dostawcą zintegrowanych systemów zarządzania dokumentem i korespondencją masową, jest przedstawicielem Kyocera Document Solutions oraz Pitney Bowes w Polsce. Arcus S.A. i spółki zależne: T-matic Systems SA oraz Arcus Systemy Informatyczne Sp. z o.o. dostarczają również kompleksowe rozwiązania oraz usługi z zakresu telematyki i inteligentnych sieci, a także integracji rozwiązań ICT (technologie informacyjno-telekomunikacyjne). Czwartą spółką wchodzącą w skład Grupy Arcus jest DocuSoft Sp. z o.o. produkująca systemy do obiegu informacji. Arcus S.A. to spółka notowana na rynku głównym GPW od 2007 r.

(ISBnews)

d3ulh70
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ulh70