Trwa ładowanie...

Tajemniczy zwycięzca przetargu dziesięciolecia

Urząd Komunikacji Elektronicznej tak skonstruował przetarg na częstotliwości komórkowe, że wśród zwycięzców znalazła się tajemnicza firma - informuje "Newsweek".

Tajemniczy zwycięzca przetargu dziesięcioleciaŹródło: PAP
d28kkke

7 listopada 2008 roku prezes UKE Anna Streżyńska ogłosiła wyniki przetargu na dwa pasma 900 Mhz. To jedna z najbardziej pożądanych przez operatorów komórkowych częstotliwości. Rywalizowali o nie giganci rynku: Orange, Plus i Era, operator sieci Play - P4 i kilka mniej znanych spółek. Wygrała firma P4, która po kilku dniach zrezygnowała z jednego z pasm. Zwolniona droższa częstotliwość przypadła Aero2, nieznanej firmie, która powstała kilka miesięcy przed przetargiem - pisze "Newsweeku".

Właścicielem Aero2 jest prawnik Krzysztof Żyty. Ani on, ani jego wspólnicy nie chcą zdradzić jakie mają plany i czy za ich spółką kryje się jakiś inwestor.

Aero2 zapłaciła za częstotliwość 223 mln zł - ponad dwa razy mniej od najwyższej oferty. Warunki przetargu promowały bowiem nowe firmy. Przyznaje to sama prezes UKE. Jak zaznacza zależało jej, by powstała konkurencja dla tzw. Wielkiej Trójki - czytamy w "Newsweeku".

d28kkke
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d28kkke