Trwa ładowanie...
d4b07qb

Tajna instrukcja komendanta: Wlepiajcie mandaty, dostaniecie...

Oto dowód, gdyby ktoś miał jeszcze wątpliwości: Straż Miejska jest po to, by nas karać, i to jak najczęściej. Bo im więcej wystawi mandatów, tym więcej pieniędzy wpadnie do budżetu i... do kieszeni strażników.
Share
Tajna instrukcja komendanta: Wlepiajcie mandaty, dostaniecie...
Źródło: newspix.pl, Fot: Aleksandra Formaniewicz
d4b07qb

Ich komendant z Włocławka wydał specjalny okólnik, w którym określił, ile liczących się do premii punktów za co się należy. Najsłabiej premiowana – własna inicjatywa. Za podjęcie samodzielnej interwencji strażnik dostanie tylko 1 punkt, podczas gdy za ukaranie pani, która nie sprzątnie po piesku – aż 15.

Strażnicy Miejscy z Włocławka w woj. Kujawsko-Pomorskim dobrze wiedzą, za co warto karać obywateli, a za co nie. Komendant Straży Janusz Małasiak przygotował dla swoich podwładnych pismo, w którym dokładnie wyjaśnia, które interwencje będą się strażnikom opłacały. W rozpisanej przez niego tabeli każdemu wykroczeniu przypisano odpowiednią liczbę punktów, które każdy strażnik będzie mógł zamienić na premie. Jeśli jednak nie wyrobi normy, o dodatkowych pieniądzach może zapomnieć.

Pies lepszy od pijanego

Co jest najlepiej punktowane? Złapanie przestępcy i przekazanie go policji. Ale niewiele mniej strażnik dostanie za wystawienie mandatu właścicielowi psa, który nie sprzątnie po swoim pupilu. Strażnik może liczyć wtedy na 15 punktów. Nie opłaci mu się jednak karać tego samego właściciela, jeśli jego pies jest np. bez kagańca i stwarza niebezpieczeństwo dla innych. Bo za to są tylko 3 punkty. Mniej istotne – według komendanta – jest również parkowanie na miejscach dla niepełnosprawnych – tylko 5 punktów do premii oraz upomnienie pijanych na ulicy – za 10 punktów.

 (fot. newspix.pl)
Źródło: (fot. newspix.pl)

Ale najważniejsze jest to, by wlepiać mandaty – dlatego tylko te dają gwarancję premii. Za pouczenie – bez względu kogo i za co – strażnik dostanie tylko 1 punkt.

d4b07qb

Byle premię wyrobić

– Kiedyś było inaczej. Dbaliśmy o bezpieczeństwo obywateli. Mogliśmy po prostu upomnieć daną osobę, która na karę nie zasłużyła. Teraz chcąc zarobić na rodzinę, musimy wlepiać mandaty dosłownie za wszystko. W innym wypadku nie dostaniemy premii. A dla nas te 400 zł jest na wagę złota – mówi anonimowo jeden ze strażników.

O komentarz w sprawie punktacji za poszczególne wykroczenia poprosiliśmy kierownictwo jednostki. Komendant przebywa teraz na urlopie, a jego zastępca nie jest chętny do rozmowy. – Skoro takie pismo wydał komendant, to proszę się z nim kontaktować – zrzucił odpowiedzialność Piotr Oczachowski. A strażnicy i tak muszą premie w mandatach wyrabiać.

TABELA PUNKTÓW ZA WLEPIONE MANDATY

Niesprzątnięcie po psie 15 pkt
Picie "pod chmurką" 10 pkt
niesprzątanie 5 pkt
zakłócenie porządku 5 pt śmiecenie 5 pkt
parkowanie na miejscu dla niepełnosprawnych 5 pkt
nieostrożne trzymanie psa 3 pkt
Za złapanie sprawcy przestępstwa i przekazanie go policji 20 pkt
Za złapanie sprawcy wykroczenia i przekazanie go policji 10 pkt
Za odnalezienie poszukiwanego samochodu 10 pkt
Za doprowadzenie pijanego do izby wytrzeźwień 1 pkt
Ujawnienie, że ktoś nie płaci za psa 1 pkt
Interwencja własna 1 pkt
Konwojowanie pieniędzy 20 pkt za kwartał

Przeczytaj także:
Mucha do dymisji!

d4b07qb

Podziel się opinią

Share
d4b07qb
d4b07qb