Trwa ładowanie...

Tajna willa Władimira Putina. Oto luksusy prezydenta Rosji

Nowa willa prezydenta Rosji zlokalizowana jest na bałtyckiej wyspie w Zatoce Wyborskiej przy granicy rosyjsko-fińskiej. Działka ma ponad 50 ha. Znajdują się na niej: dworek o powierzchni 700 m2, budynki dla gości oraz służby, a także lądowisko dla helikoptera.

Share
d291og1

Jak wygląda tajna posiadłość Władimira Putina, ujawnił opozycjonista Aleksiej Nawalny, który wprost sugeruje, że stoi za nią wielka korupcyjna siatka.

Podejrzenia opozycjonisty nie są bez zasadne. Oficjalnie Władimir Putin żyje i mieszka skromnie. Nawet aż za skromnie jak na prezydenta Rosji. Z jego oświadczenia majątkowego za 2016 rok wynika, że ma 77-metrowe mieszkanie, samochody Łada Niwa i Wołga. Oficjalne zarobki Putina w 2016 roku to 8,86 mln rubli (627,4 tys. zł). Rok wcześniej zarobił na stanowisku prezydenta 8,89 mln rubli.

Jednak według danych zbieranych przez Fundusz ds. Walki z Korupcją Aleksieja Nawalnego to właśnie Władimir Putin jest najbogatszym człowiekiem w Rosji, a być może również jednym z najbogatszych ludzi na świecie. Prawdziwa fortuna Władimira Putina ma sięgać 200 mld dol. Oznacza to, że prezydent Rosji jest nie tylko ponad pięćdziesięciokrotnie bogatszy od Donalda Trumpa, ale i znacznie bogatszy do Billa Gatesa, twórcy Microsoftu.

d291og1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d291og1
d291og1