Trwa ładowanie...
d1v0uvy

Takiego luksusu w Polsce jeszcze nie było. Wkrótce otwarcie prestiżowego hotelu w Warszawie

W pierwszym kwartale 2018 r. nastąpi wielkie otwarcie prestiżowego hotelu Raffles Europejski Warsaw. Jego operatorem będzie Raffles Hotels & Resorts, który słynie z ociekających przepychem placówek w Dubaju, Paryżu czy na Seszelach. W nowym obiekcie znajdzie się m.in. palarnia cygar i rozbudowane SPA, a także cukiernia i ekskluzywna restauracja.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
40 proc. pokoi będą stanowiły zjawiskowe apartamenty, wypełnione polską sztuką
40 proc. pokoi będą stanowiły zjawiskowe apartamenty, wypełnione polską sztuką (Materiały prasowe)
d1v0uvy

Hotel Raffles Europejski Warsaw powstanie na miejscu słynnego niegdyś Hotelu Europejskiego - w samym centrum Warszawy, tuż przy Trakcie Królewskim. Będzie trzecim obiektem znanego operatora w Europie.

Marka Raffles istnieje od 1887 r., kiedy to otworzyła pierwszy ekskluzywny obiekt w Singapurze. Do dziś hotele tej firmy uznawane są za jedne z najbardziej prestiżowych na świecie.

Co kradniemy z hoteli?

"W Warszawie Raffles Europejski zaoferuje swoim gościom 103 eleganckie pokoje i apartamenty, restaurację z tarasem na świeżym powietrzu z sezonowym menu, bar, palarnię cygar i cukiernię" - czytamy na stonie inwestora. W hotelu znajduje się także salon SPA z sześcioma salami zabiegowymi.

d1v0uvy

Pokoje hotelowe będa rozmieszczone na trzech piętrach, większość z nich zaoferuje gościom wspaniały widok na centum stolicy. 40 proc. pokoi stanowić będą apartamenty.

Inwestor chce przywrócić historię

Hotel Europejski został zbudowany w latach 1855-1878 według projektu Henryka i Leandra Marconich. Był uznawany za najbardziej luksusowy w mieście. Wcześniej w tym miejscu znajdował się dwór Jana Oborskiego, starosty sochaczewskiego.

Inwestor podkreśla, że chce kultywować tradycję tego miejsca. - We wnętrzach hotelu będzie można odnaleźć nawiązania do bogatej historii Warszawy. Znajdziemy mozaikę przedstawiającą "Porwanie Europy" Krystyny Kozłowskiej z 1961 roku, której motyw doskonale wiąże się z nazwą hotelu - mówi Thomas Guss, dyrektor generalny hotelu Raffles Europejski Warsaw.

d1v0uvy

- Wyposażenie pokoi hotelowych - meble i oświetlenie - zostały przygotowane na specjalne zamówienie pracowni architektonicznej przez lokalnych rzemieślników i projektantów, aby utrzymać niepowtarzalny charakter miejsca. Dopełnieniem projektu pokoi będzie polska porcelana i szkło z okresu 1960-1980 oraz zachowane mosiężne okucia jako element wystroju z przełomu wieków - dodaje Guss.

W całym hotelu m.in. w pokojach i lobby będzie ok. 400 prac współczesnej sztuki XX i XXI wieku autorstwa polskich artystów. Kolekcja Europejskiego stworzona pod kuratelą Andy Rottenberg i Barbary Piwowarskiej będzie jedną z największych tego typu prywatnych kolekcji dostępnych publicznie.

Za projekt przebudowy hotelu odpowiedzialna jest pracownia SUD Architekt Polska. Za projekt wnętrz WWAA wraz ze scenografem Teatru Wielkiego – Opery Narodowej Borysem Kudlička i zespół APA Wojciechowski.

Po Warszawie kolejne inwestycje

Marka Raffles planuje otwarcie luksusowych obiektów także w Arabii Saudyjskiej - w 2018 r. - a rok później także w Chinach i Egipcie.

d1v0uvy

Tak wygląda hotel Raffles w Singapurze - zobacz wideo:

Marka nastawia się na luksus i tradycję. Na to też liczymy w Europejskim

d1v0uvy

Podziel się opinią

Share
d1v0uvy
d1v0uvy