Trwa ładowanie...
dsoken6
dsoken6

Tanieje ropa naftowa na giełdzie w Nowym Jorku

Ceny ropy na giełdzie paliw w Nowym Jorku spadają, to efekt wyborów prezydenckich na Ukrainie - twierdzą maklerzy. Baryłka ropy West Texas Intermediate, w dostawach na czerwiec, na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku kosztuje 104 dol., czyli o 35 centów mniej.
Share
dsoken6

Brent w dostawach na czerwiec na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie zniżkuje o 59 centów, do 109,95 dol. za baryłkę.

Centralna Komisja Wyborcza w Kijowie uznała, że przeprowadzone w niedzielę na Ukrainie wybory prezydenckie są prawomocne. Według wyników sondażowych zwyciężył biznesmen i były szef dyplomacji Petro Poroszenko.

Według wyników badań przed lokalami wyborczymi, które przeprowadziły pracownie skupione w tzw. narodowym exit-poll, Poroszenko uzyskał 55,9 proc. głosów. Największa rywalka Poroszenki, była premier Julia Tymoszenko otrzymała 12,9 proc.

dsoken6

Na rynkach spada napięcie, wynikające z sytuacji na Ukrainie - mówi Barnabas Gan, ekonomista Oversea-Chinese Banking Corp. w Singapurze. Jego zdaniem rynek oczekiwał, że USA i UE nałożą sankcje na rosyjski sektor naftowy. "Ale do tego nie doszło" - dodał. Według niego sukces wyborów na Ukrainie prawdopodobnie wpłynie na wyeliminowanie różnych obaw z rynków paliw.

W poniedziałek w USA nie ma handlu na parkiecie, bo Amerykanie świętują Dzień Pamięci. Transakcje zostaną zabukowane na wtorek.

dsoken6

Podziel się opinią

Share
dsoken6
dsoken6