Targi Kielce podpisały umowę z parkiem technologicznym

Korzystne warunki najmu powierzchni wystawienniczej dla firm zlokalizowanych w Kieleckim Parku Technologicznym, podczas imprez w Targach Kielce, zakłada umowa podpisana we wtorek przez obie instytucje.

Od 1 kwietnia firmy funkcjonujące na terenie KPT zapłacą połowę ceny za wynajem powierzchni wystawienniczej w Targach Kielce. "To kolejny etap tworzenia bardziej zawansowanego ekosystemu wspierającego przedsiębiorczość" - powiedział PAP po podpisaniu umowy dyr. KPT Szymon Mazurkiewicz.

Dodał, że firmy zlokalizowane w KPT to przede wszystkim młodzi przedsiębiorcy, dla których pomoc na początku biznesowej drogi jest niezwykle istotna. "Coraz częściej firmy działające na naszym terenie mają potrzebę z jednej strony ekspansji krajowej, z drugiej zagranicznej. To porozumienie umożliwi dostęp do dużej bazy kontrahentów, którzy na co dzień biorą udział w różnych wystawach na Targach Kielce" - podkreślił dyrektor parku.

Dla prezesa Targów Kielce Andrzeja Mochonia podpisanie porozumienia to usankcjonowanie dotychczasowej współpracy z KPT, zwłaszcza przy organizowaniu targów INNOTECH. "Targi te organizujemy z myślą o przedsiębiorstwach innowacyjnych. Często są to małe, rodzinne firmy czasami zakładane jeszcze przez studentów. Kielecki Park Technologiczny pomaga nam w poszukiwaniu takich firm nie tylko u siebie, również na terenie innych województw" - stwierdził Mochoń.

Podpisane we wtorek porozumienie zakłada także wzajemną promocję ofert obu instytucji. "Parki technologiczne tworzą w naszym kraju sieć takich instytucji. Liczymy, że dzięki naszej współpracy zwiększy się udział w naszych imprezach targowych firm zwłaszcza z województw wschodniej Polski' - nie ukrywał dyrektor Targów Kielce.

Mazurkiewicz dodał, że współpraca obu instytucji to kolejny etap wsparcia lokalnego biznesu. "Następnym krokiem będzie nawiązanie współpracy z innymi parkami technologicznymi w kraju. Firmy - lokatorzy, na zasadzie wzajemności, mogłyby korzystać z przestrzeni coworkingowych i sal konferencyjnych w innych ośrodkach" - zapowiedział dyr. KPT.

Kielecki Park Technologiczny powołano w 2008 r., a otwarcie jego obiektów - inkubatora w 2011 r. i centrum technologicznego w 2012 r. - umożliwiała inwestycja współfinansowana ze środków Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej. Wartość tego projektu, realizowanego przez miasto Kielce, wyniosła ponad 86 mln zł, z czego 91 proc. pochodziło ze środków unijnych.

Park, kosztem kolejnych 120 mln zł, dzięki dofinansowaniu z tego samego programu, zbudował m.in. zespół inkubatorów oraz trzy hale produkcyjne. Powstało Energetyczne Centrum Nauki, Centrum Szybkiego Prototypowania LabDesign, Centrum Kompetencji w zakresie CNC (obrabiarek sterowanych numerycznie), Centrum Kompetencji i Kreatywności w zakresie Fashion Design. W KPT działa ponad 150 podmiotów gospodarczych.

Targi Kielce to jeden z dwóch liderów targowych w Polsce. Rocznie odbyło się w nich ponad 70 targów i wystaw oraz 700 konferencji - m.in. PLASTPOL, MSPO - trzecie targi przemysłu obronnego w Europie, AUTOSTRADA-POLSKA - jedyna tego typu impreza wystawiennicza na Starym Kontynencie oraz SACROEXPO i AGROTECH.

Źródło artykułu:PAP

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)